6 ton żywności od Pamapol S.A. dla pracowników szpitali!

6 ton żywności od Pamapol S.A. dla pracowników szpitali!

Jak wiecie, jakiś czas temu uruchomiliśmy akcję #WykopmyWirusa. Przypominamy, że polega ona na poszukiwaniu przedsiębiorstw, które za naszym pośrednictwem wesprą okoliczne szpitale, w zamian za co my oferujemy im działania promocyjne. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na odzew i od dziś ruszamy z serią relacji z dostaw produktów różnych firm. 


W czwartek od samego rana wspólnie z pracownikami Grupy Pamapol S.A. odwiedzaliśmy szpitale w Raciborzu, Rybniku, Cieszynie i Jastrzębiu-Zdroju. W ręce pracowników szpitali została przekazana żywność w ilości ponad 14 000 produktów.

Pamapol to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją dań gotowych. Produkty marek należących do firmy, np. naturalne, gotowe do spożycia na ciepło lub na zimno owsianki, zupy i sosy Healthy Mind  czy dania mięsne Spichlerz Rusiecki, które wchodziły w skład przekazanej żywności zapewne wielu z Was są dobrze znane. Nic dziwnego – Pamapol jest wiceliderem branży przetwórstwa mięsno-warzywnego w naszym kraju. Firma przekazała aż 6 ton swoich produktów.   

– Codzienna praca personelu medycznego wymaga wsparcia nie tylko w zakresie specjalistycznego sprzętu i podstawowych artykułów ochrony, ale także wartościowych posiłków. Dlatego przy wsparciu klubu GKS Jastrzębie, wyszliśmy naprzeciw tym potrzebom, zaopatrując placówki w województwie śląskim. Jesteśmy pewni, że przekazane produkty wspomogą personel medyczny w sytuacji ogromnego zaangażowania i braku czasu – powiedział Bartosz Półgrabia, Wiceprezes Zarządu Pamapol S.A., Dyrektor Generalny zakładu produkcyjnego w Ruścu.


W imieniu klubu szpitale odwiedzili prezes Dariusz Stanaszek, trener Jan Woś oraz nasz wszechobecny dział marketingu, natomiast firmę Pamapol reprezentował Gabriel Garsztka – manager ds. kluczowych klientów. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszej akcji pomocy szpitalom, dołączyła tak duża firma, jaką jest Pamapol. Produkty, które zostały dostarczone do szpitali, w dodatku w tak imponującej ilości, na pewno pomogą personelowi medycznemu skupić się jeszcze bardziej na codziennej, tak trudnej i stresującej pracy. My w imieniu całej społeczności jaką skupia nasz klub, bardzo dziękujemy Pamapolowi za dołączenie do akcji oraz ofiarowanie swoich produktów szpitalom – powiedział prezes GKS-u Jastrzębie, Dariusz Stanaszek.



– Jest to bardzo fajna inicjatywa w tych trudnych czasach. Z jednej strony takie akcje na pewno jednoczą całe środowisko, a z drugiej pozwalają wyrazić wdzięczność dla ludzi, którzy są w tej chwili na pierwszej linii ognia, bo oni niestety nie mają wyboru i nie mogą tak jak my czy piłkarze pracować zdalnie. Ogromny szacunek i słowa uznania należą się firmie Pamapol, która zdecydowała się pomóc. Powszechnie wiadomo, że teraz większość przedsiębiorstw raczej tnie koszty i robi wszystko, żeby w tym ciężkim okresie zaoszczędzić. Jednak, jak widać, znajdują się i takie, które mimo własnych problemów są w stanie wesprzeć taką inicjatywę – podsumował trener Jan Woś.  


Mimo nawału obowiązków, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie – Czesław Płygawko, znalazł dla nas czas i w kilku zdaniach skomentował akcję. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Mamy ogromne zapotrzebowanie na różnego rodzaju artykuły, w tym oczywiście środki ochrony osobistej, jednak przekazana żywność również spadła nam w tym momencie jak z nieba. Przeszliśmy na 24-godzinny system zmianowy i na dniach może się zdarzyć tak, że pracownicy po skończonej zmianie nie będą się udawali do swoich domów, a do hoteli. W ten sposób chcemy zmniejszyć ryzyko zakażeń wśród członków ich rodzin. Dlatego możliwość zapewnienia posiłków pracownikom, którą mamy między innymi dzięki tej akcji, jest dla nas niezwykle cenna i ważna. 


Choć maski zasłaniały wszystkim usta i nosy, to z oczu pracowników łatwo było wyczytać radość i wdzięczność. Właśnie te emocje i poczucie, że w jakiś sposób wspomagamy główny front walki z wirusem, motywują nas do dalszego działania. 

Dlatego w najbliższym czasie możecie się spodziewać kolejnych relacji związanych z akcją. Zdradzamy, że będzie to m.in. przekazanie produktów marki TORK od firmy Essity Poland, w realizacji którego pomogły nam związki zawodowe z jastrzębskich kopalń oraz nasz sponsor, firma Tomato.

źródło GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *