AKCJA SCHRONISKO 2019 "PUSZKA" z misją specjalną dla Foxie

Wspólna pasja i miłość do zwierząt przyczyniła się to tego, że od 3 lat uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II mogą udzielać wsparcia tym, którzy nie mają głosu i sami o pomoc nie poproszą, czyli bezdomnym zwierzętom z jastrzębskiego schroniska.

Suma wszystkich akcji jest imponująca, bo wynosi :

1 798,18 kg (2017 r. – 323,93 kg; 2018 r. – 1097,95 kg; 2019 r. – 376,3 kg.

Oprócz jedzenia do schroniska trafiają ogromne ilości koców, ręczników, zabawek, smyczy, obróżek i innych akcesoriów potrzebnych w schronisku. Co roku staramy się kierować akcję na konkretne potrzeby.

W 2018 AKCJA SCHRONISKO prowadziła oprócz zbiórki karmy misję specjalną dla Lady – uroczej suczki z problemami nerek i wątroby. Zbieraliśmy dla niej karmę specjalistyczną i sporo jej zebraliśmy. W tym roku AKCJA nakierowana była na zbieranie mokrej karmy, która jest lepiej tolerowana przez bezdomniaki.

Ponadto tegoroczną misją była Foxia, suczka wymagająca karmy o obniżonej zawartości tłuszczu.

Każda akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i w rezultacie sukcesem, bo przyczyniamy się poprawy bytu niechcianych i cierpiących zwierząt. Podczas finału akcji, czyli dowożenia karmy do schroniska jesteśmy witani przez pracowników i podopiecznych. Podchodzimy do każdego kojca i jesteśmy zapoznawani przez pracowników z różnymi smutnymi historiami.

Zdajemy sobie sprawę, że świata nie zmienimy, ale zmienimy świat dla grupy zwierząt. Liczymy, że zwracając uwagę na konkretne potrzeby schroniska i reagując na cierpienie chociażby kilku z nich, zachęcimy wszystkich naszych obserwatorów do refleksji, uwrażliwimy i skłonimy kilka osób do adopcji psa lub kota ze schroniska. 

 Marzena Gołombek 

Koordynator akcji, nauczyciel

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *