Artem Iossafov dołączył do JKH GKS

Artem Iossafov to kolejny zawodnik, który w sezonie 2019/2020 będzie występował w JKH GKS Jastrzębie. Mierzący 180 cm wzrostu niespełna 29-letni napastnik jest Finem pochodzenia rosyjskiego, którego kibice naszego zespołu doskonale pamiętają z występów w Podhalu Nowy Targ, gdzie był czołowym snajperem w sezonie 2016/2017.

Do JKH GKS Iossafov trafił z węgierskiego Dunaujvarosi Acelbikak, gdzie w poprzednim sezonie grał wespół z również pozyskanym przez nasz klub Słowakiem Henrichem Jabornikiem.

Artem Iossafov (a właściwie Artiom Iossafow) urodził się 27 września 1990 roku w Twerze (ZSRR), ale wychowywał się już w Finlandii, gdzie rozpoczął przygodę z hokejem w barwach słynnego Jokerit Helsinki. Jako zawodnik tego klubu został nawet powołany do młodzieżowej reprezentacji Suomi. Następnie grał w Kiekko-Vantaa, IFK Helsinki, KalPa Kuopio i Espoo Blues. w 2015 roku zdecydował się na emigrację, reprezentując barwy duńskiego Gentofte Stars, Podhala Nowy Targ, szwedzkiego Asploeven HC oraz wspomnianego już klubu z Dunaujvaros.

Iossafov ma na swoim koncie kilkadziesiąt spotkań w fińskiej ekstraklasie, w której zdobył trzy gole. W polskiej ekstralidze strzelił dotychczas 24 bramki, ale liczymy, że niebawem ten bilans zostanie znacznie poprawiony. Artem, witamy na pokładzie!

Źródło: JKH GKS Jastrzębie