BĘDZIE KARETKA W GMINIE PAWŁOWICE

BĘDZIE KARETKA W GMINIE PAWŁOWICE

Od 1 kwietnia w gminie Pawłowice będzie stacjonował zespół ratownictwa medycznego.

Zgodnie z pismem otrzymanym ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 1 kwietnia 2020 r. w gminie Pawłowice zostanie uruchomiony podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Plany uruchomienia takiej jednostki w naszej gminie pojawiały się od dawna. W listopadzie ubiegłego roku wójt gminy Franciszek Dziendziel deklarował udostępnienie miejsca dla stacjonowania zespołu wraz z parkingiem dla karetki, jednak dopiero w styczniu bieżącego roku okazało się, że dodatkowe środki z budżetu państwa uzyskane przez Wojewodę Śląskiego pozwolą taki punkt uruchomić.

Na terenie gminy działa ponad tysiąc firm, w tym duże zakłady jak na przykład KWK „Pniówek” czy firmy działające w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez gminę przebiega też droga krajowa nr 81, na której bardzo często dochodzi do wypadków. Uruchomienie nowego miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego z pewnością skróci czas dotarcia do miejsca zdarzenia i pozwoli skuteczniej udzielać pomocy.

Gmina musi jeszcze podpisać stosowną umowę z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym, które przygotowując Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Województwa Śląskiego uwzględniło w nim również gminę Pawłowice.

źródło:gmina pawłowice

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *