Bezmyślne pozbywanie się odpadów. Strażnicy likwidują kolejne dzikie wysypiska

Bezmyślne pozbywanie się odpadów. Strażnicy likwidują kolejne dzikie wysypiska

Czym kierują się osoby zanieczyszczające środowisko odpadami – ignorancją, brakiem świadomości ekologicznej czy zwyczajnie lenistwem?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale z pewnością ważne jest jak najszybsze likwidowanie takich „składowisk”, aby zminimalizować ich szkodliwy wpływ na środowisko.

W minionych dniach Strażnicy Miejscy podjęli działania zmierzające do usunięcia porzuconych śmieci, które pojawiły się na ul. Piotra Skargi i Energetyków.

W przypadku natknięcia się na podobne dzikie wysypiska, fakt ten można zgłosić telefonicznie: 32 47 85 290 lub 986 bądź też mailowo: sm@um.jastrzebie.pl

Osoba przyłapana na zaśmiecaniu środowiska (bądź też taka, której tożsamość zostanie ustalona w toku podjętych działań), może zostać ukarana mandatem karnym do 500 zł bądź też grzywną do 5000 zł.

Dzikie wysypiska to obecnie jedne z największych zagrożeń lasów. Jak pokazują statystyki, plastik, w zależności od rodzaju, rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. Również metal, np. z puszek po napojach czy karoserii samochodu, czeka na rozkład ok. 100 lat. Papier rozkłada się najkrócej, bo 6 miesięcy, ale jego wyrzucanie jest absurdalne – oddany na makulaturę może być ponownie użyty, czym uchroni wiele drzew przed ścięciem.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *