BRYK ZOSTAJE W DOMU!

BRYK ZOSTAJE W DOMU!

Miło nam poinformować, iż Mateusz Bryk pozostanie zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie. Doświadczony obrońca reprezentacji Polski, a zarazem wychowanek naszego klubu, podpisał umowę na kolejne trzy sezony, czyli aż do 2024 roku!

Mateusz Bryk był jednym z najmocniejszych punktów ekipy trenera Roberta Kalabera, która w sezonie 2020/2021 sięgnęła po potrójną koronę. – Bardzo się cieszymy, że Mateusz pozostanie z nami na kolejne trzy sezony. To zawodnik wysokiej klasy, który w niedawno zakończonych rozgrywkach wygrał klasyfikację plus-minus. Co więcej, jest to nasz chłopak z Jastrzębia-Zdroju. Życzymy mu kolejnych sukcesów z naszą drużyną – powiedział dyrektor sportowy JKH GKS Jastrzębie Leszek Laszkiewicz.

Mateusz Bryk jest wychowankiem naszego klubu, który przygodę z hokejem rozpoczynał na odkrytym jeszcze wówczas Jastorze. W 2008 roku zawodnik wywalczył wraz z drużyną awans do ekstraligi, a następnie zdobył z nią dwa wicemistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz brązowy medal. W latach 2015-2020 występował w GKS Tychy, skąd przed rokiem powrócił do JKH GKS.

Dotychczas popularny „Bryku” rozegrał w jastrzębskich barwach 436 oficjalnych spotkań ekstraligowych i pucharowych, w których zdobył 39 bramek i zaliczył 97 asyst. W ogólnym zestawieniu plus-minus defensor notuje bilans +163. Na ławce kar jastrzębianin przesiedział 329 minut.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *