Czy wiesz jak złożyć zeznanie podatkowe za 2019 r.?

Czy wiesz jak złożyć zeznanie podatkowe za 2019 r.?

W związku z akcją rozliczeń rocznych w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2019 rok, Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju przypomina o terminach i sposobach złożenia zeznania PIT o wysokości dochodu osiągniętego w 2019 roku.
Termin składania zeznań podatkowych rozpoczął się 15 lutego 2020 r. Ostateczny termin składania zeznań i zapłaty podatku dochodowego upływa 30 kwietnia 2020 r.

Zeznania można złożyć:
1) elektronicznie

–          samodzielnie wypełniając/zatwierdzając zeznanie w usłudze Twój e-PIT (przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-36 i PIT-28 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej) lub

–          samodzielnie wypełniając i wysyłając zeznanie  za pośrednictwem serwisu: www.podatki.gov.pl

2) papierowo, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. 11 Listopada 13, na parterze w Sali Obsługi Podatnika w dniach: 

– poniedziałki w godz. od 7.30 do 18.00
– wtorki, środy, czwartki, piątki w godz. od 7.30 do 14.30 

3) lub za pośrednictwem urzędów pocztowych 

W przypadku nie skorzystania z możliwości samodzielnego rozliczenia jednym z powyższych sposobów, przygotowane przez KAS w portalu www.podatki.gov.pl. zeznania, zostaną z upływem terminu uznane za formalnie złożone.

Wpłaty podatku należy dokonywać na mikrorachunek podatkowy wygenerowany indywidualnie przez każdego podatnika na stronie www.podatki.gov.pl. Mikrorachunek można wygenerować samodzielnie lub skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego.
Wpłaty oraz zwroty nadpłaconych podatków – gotówkowe – są realizowane w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu-Zdroju, 44-330 Jastrzębie-Zdrój ul. 1 Maja 10.
Zeznania podatkowe oraz wpłaty podatku mogą być także przekazane za pośrednictwem Urzędów Pocztowych.

nadesłano:

Barbara Kwiatkowska

Naczelnik Urzędu Skarbowego

Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *