Dawid Konarski powalczy z kadrą narodową o Igrzyska w Tokio

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na Memoriał Wagnera w Krakowie oraz turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który zostanie rozegrany w Gdańsku. W gronie wybrańców selekcjonera kadry Vitala Heynena znalazł się atakujący naszego Klubu Dawid Konarski.

Rozpoczynający się w czwartek memoriał będzie próbą generalną przed walką o przepustkę na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Trwający trzy dni memoriał odbędzie się w Krakowie. Biało-czerwoni zmierzą się kolejno z Serbią (1 sierpnia, godz. 17:00), Brazylią (2 sierpnia, godz. 17:30) i Finlandią (3 sierpnia, godz. 15:00).

Z kolei w dniach 9-11 sierpnia odbędą się kwalifikacje olimpijskie m.in. z udziałem mistrzów świata, czyli reprezentacji Polski. Polacy będą gospodarzami jednego z turniejów interkontynentalnych, a ich rywalami w Gdańsku będą: Francuzi, Słoweńcy oraz Tunezyjczycy. Z sześciu takich imprez awans wywalczą tylko zwycięzcy. Natomiast w styczniu przyszłego roku odbędzie się jeszcze jedna runda kwalifikacji. Będą to turnieje kontynentalne. Ich triumfatorzy uzupełnią stawkę uczestników zmagań olimpijskich.

Miejmy nadzieję, że reprezentacja Polski wykorzysta pierwszą z nadarzających się szans na awans na IO.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA MEMORIAŁ WAGNERA I KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk, Rosja), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers, Japonia), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia, Włochy), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Środkowi: Mateusz Bieniek (Cucine Lube Civitanova, Włochy), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (ONICO Warszawa).

Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Maciej Muzaj (Gazprom Jugra Surgut).

Libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Źródło: Jastrzębski Węgiel