JASTRZĘBSKA PIWNA MILA

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

16 czerwca 2018 w Jastrzębiu Zdroju odbędzie JASTRZĘBSKA PIWNA MILA. Bieg polega na pokonaniu dystansu 1 mili (1609 m), oraz wypiciu 4 piw : pierwszego po starcie sędziego oraz kolejnych 3 po każdej pętli. Strefa spożywania piwa będzie znajdowała się na terenie ogródka piwnego postawionego na czas biegu.

Gdyby picie piwa było sportem, połowa Polaków zdobyłaby mistrzostwo świata… Ile to razy zdarzyło nam się usłyszeć takie słowa od nieprzychylnie nastawionych do ruchu. Czas im oznajmić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypełnili swoje deklaracje – mówi Ewelina Auguścik –jedna z organizatorek imprezy. Taką możliwość daje właśnie Jastrzębska Piwna Mila.

Bieg ma charakter zabawy integracyjnej – ma połączyć różne środowiska. ( między innymi biegaczy i piłkarskie). Aby wziąć udział w biegu nie trzeba być piwoszem , ani biegaczem. Trzeba mieć dystans do siebie i życia. Poza tym bieg przy okazji ma pomóc zebrać środki na leczenie Dawida Miernika. Impreza odbywa się pod hasłem : ZA ZDROWIE DAWIDA, NA ZDROWIE DAWIDA!. Dziś Dawid potrzebuje intensywnej rehabilitacji, co niestety wiąże się z ogromnymi kosztami.

W tej nierównej walce Dawida wspierają wszyscy. Dawida i jego rodzinę. Tatę Dawida, kibica GKS Jastrzębie 1962, wspierają finansowo kibice organizując różne zbiórki na meczach, przeznaczają dochody ze sprzedaży gadżetów klubowych, robiąc licytacje, angażując do tego innych kibiców z innych klubów. Sporo ludzi walczy o finanse na rehabilitację dla Dawida. Do akcji nawet przyłączyli się sami piłkarze GKS 1962 Jastrzębie przeznaczając swoje honorarium za wygrany mecz z ŁKS Łódź.
Zachęcamy wszystkich do zapisów na bieg – gdzie przez zabawę możemy pomóc Dawidowi i jego rodzinie.

Dodatkowo podczas imprezy będzie przeprowadzona tzw Leonowa Mila – bieg na 100m dla dzieci podczas, którego dzieciaki musza wypić soczek Leon. Bieg dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Impreza organizowana jest przez trzy jastrzębskie organizacje: stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie, GKS 1962 Jastrzębie oraz Fundację Familia.
W ramach imprezy każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu biegu spersonalizowany medal, a najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody o naszych sponsorów.
Jastrzębska Piwna Mila to wydarzenie, które łączy różne środowiska – organizacji, ludzi , ale i przedsiębiorców. Do akcji przyłączył się m.in. Jastrzębski Browar, który nie dawno wprowadził m.in. na nasz jastrzębski rynek swój produkt – będzie można go spróbować podczas imprezy. Każdy uczestnik będzie mógł także zakupić spersonalizowaną koszulkę biegu oraz czapkę z daszkiem. Dodatkowo podczas biegu będzie można licytować karnety, vouchery od naszych sponsorów. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Dawida.
Zapisy odbywają się elektronicznie poprzez link

http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/piwna-mila

http://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/leonowa-mila

Komentarze są wyłączone.