půjčky okamžitě na účet pujcky steti pujcky online ihned na úcet Prostějov online pujcka bez doložení príjmu Bakov nad Jizerou milan novotný půjčky pujcka do 4500

Wydawanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

Inicjatorem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia był przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza, którego inicjatywę wspiera poseł Grzegorz Matusiak. Chodzi przede wszystkim o to, by w naszym mieście powstała Sekcja NFZ.
W marcu br. w biurze poselskim Posła Grzegorza Matusiaka zostały uruchomione dwa stanowiska do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Ponieważ zainteresowanie było duże, ponownie 12 czerwca br. jak poprzednio w biurze poselskim posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Mazowiecka 2 zostaną uruchomione dwa stanowiska do wydawania tejże karty. Dyżur będą pełnili pracownicy NFZ z Rybnik.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest niezbędna przy zagranicznych podróżach, bo w razie jakiejkolwiek choroby czy wypadku traktowana jest jak śląska karta ubezpieczenia zdrowotnego. Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego może nabyć tylko osoba z województwa śląskiego, bądź meldująca się na czasowo w województwie śląskim.
Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego można otrzymać od ręki, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i posiadać przy sobie jakiś dokument tożsamości z nr PESEL.
W przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia zgłoszonych do
ubezpieczenia zdrowotnego jako członkowie rodziny – należy okazać ważną legitymację ucznia lub studenta.
W pierwszym dniu dyżuru wydano około 40 kart. Otrzymanie takiej karty jest bezpłatne.

Warto skorzystać, to nic nie kosztuje, a pomóc może wiele.

Źródło: informacja własna

Komentarze są wyłączone.