DMPJ W SZACHACH - ZWYCIĘSTWO NA WAGĘ UTRZYMANIA

DMPJ W SZACHACH - ZWYCIĘSTWO NA WAGĘ UTRZYMANIA

W VIII rundzie rozgrywanych w Ustroniu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój pokonał dotychczasowego wicelidera zmagań MKSz Rybnik – 4,0 : 2,0.
To zwycięstwo zapewniło szachistom Pioniera utrzymanie w juniorskiej ekstralidze na przyszły rok (do I ligi spadają dwie najsłabsze drużyny)
Punkty dla naszego zespołu we wczorajszym pojedynku zdobyli: Zuzanna Adamczyk (1), Lena Obrochta (1), Tomasz Gałuszka (1), Jakub Herwy (0,5) oraz wypożyczony z KKS Ormuzd Kartuzy Paweł Teclaf (0,5).

Dotychczasowe wyniki pojedynków UKS Pionier Jastrzębie:

UKS Pionier Jastrzębie – KS Laura Chylice – 4,5 : 1,5
Paweł Teclaf – Jan Kokoszczyński – zwycięstwo
Bartłomiej Niedbała – Daniel Sanz Werner – remis
Kamil Warchoł – Tymon Kaźmierowski – zwycięstwo
Jakub Herwy – Artur Grządka – zwycięstwo
Zuzanna Adamczyk – Pola Mościcka – porażka
Lena Obrochta – Weronika Bukała – zwycięstwo

UKS Pionier Jastrzębie – Votum S.A. Polonia Wrocław – 3,0 : 3,0
Paweł Teclaf – Michał Fiedroek – zwycięstwo
Bartłomiej Niedbała – Maciej Czopor – remis
Kamil Warchoł – Szymon Starościak – remis
Jakub Herwy – Marek Madej – porażka
Zuzanna Adamczyk – Magdalena Harazińska – porażka
Lena Obrochta – Wiktoria Śmietańska – zwycięstwo

UKS Pionier Jastrzębie – Hetman Koronny Trzebinia – 1,0 : 5,0
Paweł Teclaf – Radosław Psyk – remis
Tomasz Gałuszka – Sebastian Półtorak – porażka
Kamil Warchoł – Hubert Heers – porażka
Jakub Herwy – Dariusz Dziewoński – remis
Wiktoria Zniszczoł – Milena Ślusarczyk – porażka
Lena Obrochta – Weronika Zabrzańska – porażka

UKS Pionier Jastrzębie – LKSz GCKiP Czarna – 1,5 : 4,5
Paweł Teclaf – Antoni Kozak – zwycięstwo
Bartłomiej Niedbała – Mieszko Miś – porażka
Kamil Warchoł – Jakub Chyży – porażka
Jakub Herwy – Paweł Sowiński – remis
Zuzanna Adamczyk – Martyna Wikar – porażka
Lena Obrochta – Magdalena Pawicka – porażka

UKS Pionier Jastrzębie – MUKS Stoczek 45 Białystok – 3,0 : 3,0
Paweł Teclaf – Jakub Kosakowski – remis
Bartłomiej Niedbała – Maciej Pytel – zwycięstwo
Kamil Warchoł – Iwo Karolczuk – porażka
Jakub Herwy – Krystian Paszkowski – remis
Zuzanna Adamczyk – Monika Marcińczyk – zwycięstwo
Lena Obrochta – Klara Szczotka – porażka

UKS Pionier Jastrzębie – UKS Czternastka Warszawa – 2,0 : 4,0
Paweł Teclaf – Jonasz Baum – zwycięstwo
Bartłomiej Niedbała – Jakub Fus – remis
Kamil Warchoł – Przemysław Zdybel – remis
Jakub Herwy – Jakub Janeczko – porażka
Zuzanna Adamczyk – Maria Malicka – porażka
Lena Obrochta – Zuzanna Rejniak – porażka

UKS Pionier Jastrzębie – MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 5,0 : 1,0
Paweł Teclaf – Kosma Pacan-Milej – remis
Bartłomiej Niedbała – Bartosz Mazurek – zwycięstwo
Kamil Warchoł – Mikołaj Wieczorek – zwycięstwo
Jakub Herwy – Adam Halhoul – zwycięstwo
Zuzanna Adamczyk – Aleksandra Skiba – zwycięstwo
Lena Obrochta – Zofia Kulczycka – remis

UKS Pionier Jastrzębie – MKSz Rybnik – 4,0 : 2,0
Paweł Teclaf – Mikołaj Nowak – remis
Tomasz Gałuszka – Kamil Grochol – zwycięstwo
Kamil Warchoł – Jakub Seemann – porażka
Jakub Herwy – Martyna Starosta – remis
Zuzanna Adamczyk – Gabriela Króliczek – zwycięstwo
Lena Obrochta – Helena Kucharska – zwycięstwo

Terminarz i wyniki:

I runda – 01.08.2020
KS Laura Chylice – UKS Pionier Jastrzębie – 1,5 : 4,5
UKS Czternastka Warszawa – Votum S.A. Polonia Wrocław – 4,0 : 2,0
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok – 1,5 : 4,5
MKSz Rybnik – LKSz GCKiP Czarna – 3,5 : 2,5
KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – Hetman Koronny Trzebinia – 3,5 : 2,5

II runda – 02.08.2020
Votum S.A. Polonia Wrocław – UKS Pionier Jastrzębie – 3,0 : 3,0
Hetman Koronny Trzebinia – KS Laura Chylice – 3,0 : 3,0
LKSz GCKiP Czarna – KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – 4,5 : 1,5
MUKS Stoczek 45 Białystok – MKSz Rybnik – 2,5 : 3,5
UKS Czternastka Warszawa – MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 3,0 : 3,0

III runda – 03.08.2020
UKS Pionier Jastrzębie – Hetman Koronny Trzebinia – 1,0 : 5,0
MKSz Rybnik – UKS Czternastka Warszawa – 4,0 : 2,0
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – Votum S.A. Polonia Wrocław – 2,0 : 4,0
KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – MUKS Stoczek 45 Białystok – 1,0 : 5,0
KS Laura Chylice – LKSz GCKiP Czarna – 0,5 : 5,5

IV runda – 04.08.2020
LKSz GCKiP Czarna – UKS Pionier Jastrzębie – 1,5 : 4,5 
UKS Czternastka Warszawa – KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – 3,5 : 2,5
Votum S.A. Polonia Wrocław – Hetman Koronny Trzebinia – 3,0 : 3,0
MUKS Stoczek 45 Białystok – KS Laura Chylice – 2,0 : 4,0
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik – 2,0 : 4,0

V runda – 05.08.2020
UKS Pionier Jastrzębie – MUKS Stoczek 45 Białystok – 3,0 : 3,0
KS Laura Chylice – UKS Czternastka Warszawa – 3,5 : 2,5
MKSz Rybnik – Votum S.A. Polonia Wrocław – 3,5 : 2,5
KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 4,5 : 1,5
Hetman Koronny Trzebinia – LKSz GCKiP Czarna – 2,0 : 4,0

VI runda – 06.08.2020
UKS Czternastka Warszawa – UKS Pionier Jastrzębie – 4,0 : 2,0
Votum S.A. Polonia Wrocław – LKSz GCKiP Czarna – 2,5 : 3,5
MUKS Stoczek 45 Białystok – Hetman Koronny Trzebinia – 1,0 : 5,0
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – KS Laura Chylice – 4,0 : 2,0
MKSz Rybnik – KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – 3,0 : 3,0

VII runda – 07.08.2020
UKS Pionier Jastrzębie – MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 5,0 : 1,0
Hetman Koronny Trzebinia – UKS Czternastka Warszawa – 2,0 : 4,0
KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – Votum S.A. Polonia Wrocław – 2,5 : 3,5
KS Laura Chylice – MKSz Rybnik – 4,5 : 1,5
LKSz GCKiP Czarna – MUKS Stoczek 45 Białystok – 3,5 : 2,5

VIII runda – 08.08.2020
MKSz Rybnik – UKS Pionier Jastrzębie – 2,0 : 4,0
UKS Czternastka Warszawa – LKSz GCKiP Czarna  – 4,0 : 2,0
Votum S.A. Polonia Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok – 2,5 : 3,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – Hetman Koronny Trzebinia – 2,5 : 3,5
KSz Stilon Gorzów Wielkopolski – KS Laura Chylice – 3,0 : 3,0

IX runda – 09.08.2020
UKS Pionier Jastrzębie – KSz Stilon Gorzów Wielkopolski 
MUKS Stoczek 45 Białystok – UKS Czternastka Warszawa 
KS Laura Chylice – Votum S.A. Polonia Wrocław 
Hetman Koronny Trzebinia – MKSz Rybnik 
LKSz GCKiP Czarna – MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Tabela ekstraklasy (po VII rundach)

1LKSz GCKiP Czarna12,0 PKT30,0 pkt.
2UKS Czternasta Warszawa11,0 PKT27,0 pkt.
3MKSz Rybnik11,0 PKT25,0 pkt.
4MUKS Stoczek 45 Białystok9,0 PKT26,0 pkt.
5Hetman Koronny Trzebinia8,0 PKT26,0 pkt.
6UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój6,0 PKT24,0 pkt.
7Votum S.A. Polonia Wrocław6,0 PKT23,0 pkt.
8KSz Stilon Gorzów Wielkopolski6,0 PKT21,5 pkt.
9KS Laura Chylice6,0 PKT20,0 pkt.
10MUKS MDK Śródmieście Wrocław3,0 PKT17,5 pkt.

Tabela I ligi (po VIII rundach)

1UKS Ognisko Rydułtowy14,0 PKT28,5 pkt.
2KKSz Kraków13,0 PKT29,5 pkt.
3SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza12,0 PKT31,0 pkt.
4UKS SP-8 Chrzanów12,0 PKT29,0 pkt.
5DSA Inwestments Polonia Wrocław9,0 PKT24,5 pkt.
6KTS Kalisz6,0 PKT23,0 pkt.
7KSz Hetman Koszalin5,0 PKT22,0 pkt.
8KS Polonia Warszawa5,0 PKT19,5 pkt.
9UKS Hetman Częstochowa3,0 PKT19,0 pkt.
10LKS Chrobry Gniezno1,0 PKT14,0 pkt.

źródło: www.sport.olza.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *