DODATKOWE OBOSTRZENIA W 19 POWIATACH

DODATKOWE OBOSTRZENIA W 19 POWIATACH

Dwa rodzaje obostrzeń w powiatach o większej ilości zakażeń wprowadza polskie ministerstwo zdrowia. Resort opublikował mapę, na której obszary objęte innymi zasadami niż tymi, które obowiązują w całym kraju zaznaczono trzema kolorami – zielonym, żółtym i czerwonym.

Na konferencji prasowej w siedzibie resortu zdrowia minister Łukasz Szumowski poinformował dziś (6.08.) o planowanym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń. MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń – czerwony i żółty.

  • Apel o otrząśnięcie się z nastroju beztroski dotyczy całej Polski, bo jeżeli nie chcemy, by ten kolor czerwony rozprzestrzenił się na cały kraj, to starajmy zachowywać reżim sanitarny: nośmy maski w sklepach i transporcie publicznym – zaapelował Szumowski.

Większe, „czerwone” obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, wieluńskim, pszczyńskim, rybnickim, wodzisławskim, w Rybniku i Rudzie Śląskiej.

W nich obowiązywać będą m.in. maseczki również na „świeżym powietrzu”, zamknięte będą kluby i dyskoteki oraz zakazane imprezy masowe.

Łagodniejsze, „żółte” rygory będą w powiatach: wieruszowskim, jarosławskim, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim oraz Żorach, Jastrzębiu-Zdroju i Przemyślu.

Uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób w strefie czerwonej i do 100 osób w strefie żółtej. Wprowadzony zostanie również rejestr wydarzeń.

  • Działania są konieczne, by sytuacja epidemiczna w kraju wróciła do stabilnego stanu – dodał szef resortu zdrowia.

Obostrzenia będą dotyczyły m.in. organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych, transportu zbiorowego i organizacji wesel. Rozporządzenie w tej sprawie, które zostanie opublikowane przez ministerstwo zdrowia, będzie obowiązywać od soboty. Resort będzie aktualizował mapę dwa razy w tygodniu na podstawie danych dot. zarażeń w danym powiecie.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *