Dział: "Chwała Bohaterom" | Jas24Info

Dział: Chwała Bohaterom

Rocznica Porozumienia

http://www.eumed-ict.eu/?kazakh-traditions-and-customs-essay, - dissertation help service. Ranked #1 by 10,000 plus clients; for 25 years our certified resume writers have been developing 03.09.2019 mija 39. rocznica zawarcia Porozumienia Jastrzębskiego, jednego z Porozumień Sierpniowych. Podczas uroczystości związanych z rocznicowymi obchodami, przed pomnikiem przy Ruchu „Zofiówka” przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych oraz Zarząd JSW i związkowcy złożyli kwiaty.

We provide Best Statement Of Purpose Writing Services are standard based. Our custom PhD thesis proposal are efficient to all professionals. -Robotnicy w 1980 roku mieli wielką odwagę przeciwstawić się złu, jakie reprezentowała władza komunistyczna wspierana przez Moskwę - powiedział premier Mateusz Morawiecki przed pomnikiem upamiętniającym podpisanie Porozumienia Jastrzębskiego. - Robotnicy walczyli wtedy o godność, o normalność.

SameDayEssay offers you a unique opportunity of having your custom essay written extra fast! Our Team will Contact You Within 10 Writing Essay Community Service Górnicy z kopalni „Manifest Lipcowy” (dziś to Ruch „Zofiówka) przyłączyli się do ogólnopolskich protestów robotniczych w sierpniu 1980 r. Utworzono wtedy Międzyzakładowy Komitet Strajkowy skupiający przedstawicieli 56 komitetów strajków z wielu śląskich miast i przedsiębiorstw. Do 21 postulatów wysuniętych przez załogi zakładów strajkujących na Wybrzeżu, jastrzębski MKS dołączył własne. Zgodnie z zawartym 3 września 1980 r. Porozumieniem, które jest zaliczane do Porozumień Sierpniowych, ówczesny rząd zaakceptował m.in. wprowadzenie wolnych sobót i niedziel, wprowadzenie płacy minimalnej oraz zniesienie czterobrygadowego systemu...

Czytaj dalej

37. rocznica pacyfikacji kopalni

Essay Services Uk.Order paper online 8 hours.Research Paper Xml.Phd dissertation writing and editing Mija 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji KWK Manifest Lipcowy (obecnie Zofiówka). W Jastrzębiu-Zdroju uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 1981 roku odbędą się 15 grudnia.

http://www.losmacorisanos.com/?fast-custom-essay - All kinds of writing services & research papers. James Baldwin's work tends to focus on a specific set of themes. Nov 16, 2010. Jak co roku, na placu przy KWK Zofiówka oddany zostanie hołd górnikom, przeciw którym 37 lat temu wojsko i milicja użyły broni. To właśnie tutaj w 1981 roku pluton specjalny milicji obywatelskiej po raz pierwszy od wprowadzenia stanu wojennego strzelał do strajkujących górników. Podczas pacyfikacji kopalni od kul ranne zostały cztery osoby.

My friend told me this service Have Someone Admission Essay Custom Writing Australia and that is why I can pay to Write My Essay for Me UK. 15 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia 1981 roku. Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pamiątkową tablicą. Organizatorem obchodów jest K.Z. NSZZ „Solidarność” KWK Zofiówka.

...
Czytaj dalej

„Tak płaci Polska”- krótka notka o wielkim człowieku

W gmachu Sejmu otwarto dziś  wystawę  poświęconą życiu i działalności Henryka Sławika, w moim przekonaniu postaci zasługującej na trwałą obecność w powszechnej pamięci Polaków. Z tej okazji chciałbym Państwu przypomnieć tekst napisany z okazji odznaczenia Sławika przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego orderem Orła Białego. Henryk Sławik urodził się w 16 lipca 1894 roku w miejscowości Szeroka dzisiejszej dzielnicy Jastrzębia Zdroju. W swej rodzinnej miejscowości ukończył szkołę powszechną. Niestety trudne warunki materialne uniemożliwiły mu dalszą edukację. Podczas I wojny światowej został wcielony do armii austriackiej. Walczył na froncie wschodnim, trafił do rosyjskiej niewoli i został wywieziony na Syberię. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości rozpoczął swoją społeczno-polityczną działalność wiążąc się z Polską Partią Socjalistyczną. W owym okresie odrodzone państwo polskie toczyło boje w obronie swoich granic. Nie inaczej było na Śląsku, gdzie Niemcy nie zamierzali podarować go Rzeczypospolitej.  Sławik czynnie uczestniczy w akcji plebiscytowej, z ramienia PPS organizuje wiece i przemawia na nich. Uczestniczy w powstaniach śląskich. Należał do głównych organizatorów Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych oraz Robotniczych Klubów Sportowych.  W roku 1922 wszedł w skład Tymczasowego KomitetuWykonawczego Stowarzyszenia Powstańców PPS....
Czytaj dalej

Marsz Żołnierzy Wyklętych

3 marca ulicami naszego miasta przejdzie IV już Jastrzębski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Zbiórka uczestników pod Dębem Katyńskim przy ul. Mazowieckiej.  Następnie zgromadzeni przejdą pod kościół. św. Katarzyny i Opatrzności Bożej, gdzie pod pamiątkową tablicą złożą kwiaty. W całej Polsce czci się pamięć Żołnierzy Wyklętych, dzień ten obchodzony jest 1 marca.
Organizatorami marszu są Klub Gazety Polskiej, Miasto, Jastrzębie Miasto Sukcesu, Kibice GKS 1962 oraz Stowarzyszenie Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja.
...
Czytaj dalej

„Chwała Bohaterom – wspomnienie Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury” opowieść o Jastrzębiu

"Chwała Bohaterom - wspomnienie Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury". To tytuł filmu dokumentalnego, który od ponad roku realizowany jest w Jastrzębiu Zdroju i jego okolicach. Realizatorem tego projektu jest pochodzący z naszego miasta, utytułowany twórca filmowy – Paweł Bogocz. 

Jas 24 objął swym patronatem całe to przedsięwzięcie. Twórca filmu zapowiada jego premierę już na drugi weekend września. Film będzie można zobaczyć m.in. w jastrzębskim kinie CENTRUM. Korzystając z okazji – podpytujemy twórcę filmu o jego szczegóły.   Co spowodowało, że zająłeś się  tym tematem? - Początek tego tematu to moje filmowe działania na lotnisku w Balicach, gdzie kręciłem reklamówkę. Przy tej okazji miałem możliwość porozmawiania z ludźmi lotnictwa. Mimo,że 28 sierpnia-dzień polskiego lotnictwa-upamiętnia zwycięstwo Żwirki i Wigury w  „Challange 1932” - mało kto, nawet z tego środowiska – ma tego świadomość. W każdym polskim mieście, nawet w poniemieckim Szczecinie – jest ulica imienia Żwirki i Wigury – ale przeciętny Polak kojarzy te nazwiska, niestety, jako bohaterów czeskiej...
Czytaj dalej