Dział: dialog społeczny

Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów

Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Korzystanie z innych stron www lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Barbara Kwiatkowska

Naczelnik Urzędu Skarbowego

Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju

info. nadesłane

...
Czytaj dalej

Ugoda

„Ja Andrzej Kinasiewicz w ramach zawartej ugody przepraszam Prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju Gerarda Weycherta za to, że pomówiłem go używając  niefortunnych sformułowań: ,,o bycie osobą absolutnie zdeprawowaną wskutek posiadanej władzy absolutnej oraz o bycie komórką rakową niszczącą w/w spółdzielnię od środka oraz o podejmowanie działań wyrażających się żądaniem od osób z nim współpracujących dopuszczania się bezeceństw”.

...
Czytaj dalej

Przyjdź na Legendarny Kosmiczny Mecz

Takiego meczu w Jastrzębiu-Zdroju jeszcze nie było. Sportowcy, gwiazdy telewizji, kabaretu i muzyki wezmą udział w nie do końca poważnych zawodach, czyli Legendarnym Kosmicznym Meczu. Dochód z biletów przeznaczony jest na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W siatkarsko-koszykarskim pojedynku zobaczymy m.in. członków kabaretu Paranienormalni i Czesuaf, Kabaret Młodych Panów, Tomasza Zimocha, Zygmunta Chajzera, Irka Bieleninika, czy Sławka Uniatowskiego. A wszystko to 12 stycznia o godz. 16.00 w hali widowiskowo-sportowej. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli na nie dojechać bezpłatnie korzystając ze wszystkich linii MZK. Darmowe przejazdy obowiązują 12 stycznia pomiędzy godz. 13.00 a 16.00 za okazaniem biletu wstępu na Legendarny Kosmiczny Mecz.  ...
Czytaj dalej

37. rocznica pacyfikacji kopalni

Mija 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji KWK Manifest Lipcowy (obecnie Zofiówka). W Jastrzębiu-Zdroju uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 1981 roku odbędą się 15 grudnia.

Jak co roku, na placu przy KWK Zofiówka oddany zostanie hołd górnikom, przeciw którym 37 lat temu wojsko i milicja użyły broni. To właśnie tutaj w 1981 roku pluton specjalny milicji obywatelskiej po raz pierwszy od wprowadzenia stanu wojennego strzelał do strajkujących górników. Podczas pacyfikacji kopalni od kul ranne zostały cztery osoby.

15 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia 1981 roku. Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pamiątkową tablicą. Organizatorem obchodów jest K.Z. NSZZ „Solidarność” KWK Zofiówka.

...
Czytaj dalej

Ale kino-Oświadczenie Instytucji Filmowej „Silesia-Film“

Oświadczenie Instytucji Filmowej „Silesia-Film“ w sprawie przedłużenia umowy na wynajem budynku – siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury  w Jastrzębiu-Zdroju   Wczoraj, tj. 6 grudnia br., w portalach jasnet.pl i jastrzebieonline.pl ukazały się artykuły dotyczące przyszłości Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu Zdroju, działającego w budynku wynajmowanym przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój od Instytucji Filmowej „Silesia-Film“ w Katowicach. Zawarte w artykułach informacje przedstawiają problem w sposób niepełny i jednostronny, godząc przy tym w dobre imię IF „Silesia-Film“ i jako takie, wymagają w naszym przekonaniu sprostowania i uzupełnienia. Instytucja Filmowa „Silesia-Film“ w Katowicach zawarła umowę z Miastem Jastrzębie Zdrój na wynajem budynku przy Al. Piłsudskiego 27 w 2011 roku, na okres 7 lat, kończący się z dniem 30 listopada br. Mając powyższe na względzie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem inicjowaliśmy rozmowy z Urzędem Miasta, dążąc do wypracowania warunków kontynuacji stosunku najmu. Na negocjacje w tej sprawie stawiliśmy się w Jastrzębiu-Zdroju trzykrotnie: 24 sierpnia, 1 października i 18 października br. Pomimo spotkań zmierzających do przedłużenia umowy, Urząd Miasta nie wyraził jednoznacznie...
Czytaj dalej