Dział: "Górnicze Sprawy" | Jas24Info

Dział: Górnicze Sprawy

Wymiana doświadczeń w JSW

Sztuka górnicza wciąż się rozwija. Eksperci z największych górniczych spółek w kraju spotkali się w Jastrzębiu-Zdroju, by wymienić się doświadczeniami dotyczącymi wierceń poziomych czyli wiercenia w złożach z poziomu wyrobisk.

W siedzibie Biura Zarządu JSW pojawili się przedstawiciele największych spółek wydobywczych – obok JSW SA – także Polskiej Grupy Górniczej, Lubelskiego Węgla, Tauron Wydobycie oraz KGHM Polska Miedź. Do dyskusji dołączył także przedstawiciel AGH oraz australijskiej firmy ADS, która zajmuje się wierceniami i wspomaga w tym zakresie JSW. – Wymiana doświadczeń pozwoli nam bardziej efektywnie wdrażać tę technologię w naszych kopalniach – powiedział w trakcie sympozjum Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju. – Chciałbym, żeby z tych długich wierceń kierunkowych udawało się wyciągać informacje na temat parametrów jakości złoża, które będzie eksploatowane za dwa, trzy lata.

Dzięki tej technologii można bowiem wiercić z poziomu wyrobiska nawet kilkusetmetrowe otwory. – Wiercenia kierunkowe możemy wykorzystać znakomicie do rozpoznania...

Czytaj dalej

Pożar na terenie kopalni KWK Knurów-Szczygłowice

Your Business Writing Center instructor will teach you the skills you need to become a competent, successful http://cheapessaywritings24.com/writing-paper/ writing paper. Our instructors have W środę (28.08.) po 18.30 dym zaczął wydobywać się z budynku mechanicznej przeróbki węgla w części zakładu Ruch Knurów.

We provide Funny College Application Essay Review Service writing service. Our prices start at per page. We know how to write good paper in your field! Wybuchł pożar płuczki- taśmociągu służącego do płukania węgla, a na miejsce zdarzenia przyjechało aż 17 zastępów straży pożarnej! Z zagrożonego miejsca ewakuowano 19 osób- nie ma informacji o poszkodowanych.

Akcja została zakończona o godzinie 22.35, wszystko trwało 4 godziny.

Place an Order for do my assignment Services Today! When you whisper Go Here in our ears, we delightfully offer our Dzięki wstępnym ustaleniom można swtierdzić, że nie doszło do naruszenia konstrukcji obiektu, natomiast zniszczeniu uległy zespół napędowy przenośnika. Ten zespół napędowy był dosyć stary i pochodził z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

http://www.funerariaagomes.com/?how-to-do-a-book-review essay writing service - The Hidden Gem of INeedHelpwithMyEssay A Secret Weapon for I Need Help with My Essay An excellent title Prawdopodobnie będzie kontynuowane wydobycie, dlatego że to był jeden z dwóch przenośników, które równolegle biegną na pomoście, na którym była zabudowana konstrukcja tego, który uległ awarii w wyniku pożaru.

info i foto: Radio 90

...
Czytaj dalej

Kolorowe plecaki od JSW dla dzieci z domów dziecka

Już za kilka dni rozpocznie się kolejny rok szkolny. Z tej okazji zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej postanowił sprawić dzieciom z domów dziecka niespodziankę.

Spółka w ramach programu „JSW Dzieciom” zafundowała wychowankom domów dziecka z Jastrzębia - Zdroju oraz Pszczyny i Cieszyna prawie sto kolorowych plecaków szkolnych. Prezenty wręczyli dzieciom Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW oraz członkowie zarządu Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej a także Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju. - Pomoc potrzebującym dzieciom to nasz obowiązek. Plecaki, które wręczyliśmy dzieciom, to zaledwie drobny gest, który jednak spowodował, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. My cieszymy się razem z nimi – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW.

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach projektu „JSW Dzieciom” od wielu miesięcy wspiera wychowanków z domów dziecka w Jastrzębiu- Zdroju, Pszczyny i Cieszyna organizując m.in. wyjazdy wakacyjne, rekreacyjne oraz edukacyjne....

Czytaj dalej

CBA przeszukało siedzibę JSW i jej spółek zależnych

Jak Podaje portal Interia

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz spółek zależnych tej firmy. Chodzi o śledztwo w sprawie realizacji umowy z zagraniczną spółką - podała prokuratura.
Informację o przeszukaniach, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, potwierdził PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski. Biuro nie informuje o szczegółach sprawy, odsyłając do prokuratury.

czytaj więcej na portalu

...
Czytaj dalej

Ambasador Armenii z wizytą w JSW

Na zaproszenie Ministerstwa Energii oraz zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Pawłowic przyjechał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. Dyplomata po raz pierwszy miał okazję zobaczyć kopalnię węgla kamiennego.

  • Jestem pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy, jaką wykonują górnicy. Poznałem silnych ludzi i ekstremalne warunki, w jakich pracują. Wcześniej nie miałem wyobrażenia, jak wygląda taka kopalnia, to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, nieporównywalne z niczym innym – przyznał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. – Żeby zrozumieć Polskę i Polaków powinienem poznać górnictwo, ponieważ to ważny element tutejszej gospodarki.

Ormiański dyplomata zjechał na poziom 830 m w kopalni Pniówek. W towarzystwie Piotra Grabonia, głównego inżyniera BHP pod ziemią poznał proces pozyskiwania węgla. Ambasador był pod ogromnym wrażeniem rozwiązań technologicznych.

Szef ormiańskiej misji dyplomatycznej przebywa w Polsce od grudnia ubiegłego roku, ale odwiedził Polskę już w 2001 roku. ­– Jestem tu dopiero od siedmiu miesięcy,...

Czytaj dalej