půjčka v cizině nebankovní pujcky online Sezimovo Ústí hotovostni pujcky do 30000 jakou sms pujcku bez 1kc online pujcka ihned Planá nad Lužnicí

Dział: Górnicze Sprawy

Ambasador Armenii z wizytą w JSW

Na zaproszenie Ministerstwa Energii oraz zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Pawłowic przyjechał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. Dyplomata po raz pierwszy miał okazję zobaczyć kopalnię węgla kamiennego.

  • Jestem pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy, jaką wykonują górnicy. Poznałem silnych ludzi i ekstremalne warunki, w jakich pracują. Wcześniej nie miałem wyobrażenia, jak wygląda taka kopalnia, to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, nieporównywalne z niczym innym – przyznał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. – Żeby zrozumieć Polskę i Polaków powinienem poznać górnictwo, ponieważ to ważny element tutejszej gospodarki.

Ormiański dyplomata zjechał na poziom 830 m w kopalni Pniówek. W towarzystwie Piotra Grabonia, głównego inżyniera BHP pod ziemią poznał proces pozyskiwania węgla. Ambasador był pod ogromnym wrażeniem rozwiązań technologicznych.

Szef ormiańskiej misji dyplomatycznej przebywa w Polsce od grudnia ubiegłego roku, ale odwiedził Polskę już w 2001 roku. ­– Jestem tu dopiero od siedmiu miesięcy,...

Czytaj dalej

JSW podała informację-kim są prezes i wiceprezesi spółki?

Treść raportu:

W uzupełnieniu raportów bieżących nr 44/2019 oraz 50/2019 Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. („Spółka”) poniżej przekazuje informacje o wykształceniu, kwalifikacjach i zajmowanych wcześniej stanowiskach wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej osób powołanych w skład Zarządu Spółki X kadencji.

Jednocześnie Spółka informuje, iż zgodnie ze złożonymi oświadczeniami osoby powołane w skład Zarządu Spółki X kadencji nie figurują w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS, nie wykonują działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki, nie są wspólnikami w konkurencyjnych spółkach cywilnych lub spółkach osobowych, ani członkami organów spółek kapitałowych, czy też członkami organów jakichkolwiek innych konkurencyjnych osób prawnych.

Włodzimierz Hereźniak

Absolwent Wydziału Górnictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1977 r. jako pracownik techniczny i naukowy zatrudniony w Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach. W latach 1982-1993 rozpoczął pracę w górnictwie, w KWK Knurów począwszy od...

Czytaj dalej

Jest praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

Pewna i stabilna praca
Dołącz do nas!
Zadbamy o bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny i Twoich finansów.
Należymy do największego producenta węgla koksowego w UE. Poszukujemy 170 nowych pracowników. Zatrudnimy spawaczy, ślusarzy i operatorów obróbki spawaniem.


Oferujemy:

  • Terminowe i dobre warunki finansowe;
  • Nagrodę za zaangażowanie i wyniki;
  • Pewne godziny pracy;
  • Ubezpieczenie grupowe na życie;
  • Nagrodę coroczną wypłacaną w lipcu;
  • Nagrodę kwartalną za frekwencję.
    Więcej benefitów znajdziesz na naszej stronie!

Wejdź na stronę: www.kariera.jzr.pl
lub zadzwoń: 32 721 51 00

źródło: JSW

...
Czytaj dalej

Powołano prezesa JSW

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowała dziś o powołaniu nowego prezesa zarządu JSW SA.

Od sierpnia br. stanowisko to obejmie Włodzimierz Hereźniak. Decyzję podjęto po przesłuchaniach, które odbyły się dziś w Warszawie. Nowy prezes w przeszłości zajmował już to stanowisko w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, był też między innymi wiceprezesem zarządu spółki Tauron Ciepło.

źródło: JSW

...
Czytaj dalej

JSW kontynuuje współpracę ze szkołami

Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę ze szkołami kształcącymi przyszłych górników.

Wczoraj (11 lipca) w Czerwionce- Leszczynach JSW podpisała porozumienie z Powiatem Rybnickim, które przedłużyło dotychczasową współpracę z miejscowym Zespołem Szkół o kolejny rok szkolny.

Dzisiaj (12 lipca) w Jastrzębiu – Zdroju podpisano podobne porozumienie pomiędzy JSW a miastem Jastrzębie-Zdrój. Podpisanie porozumienia umożliwi kontynuowanie współpracy i będzie obejmowało uczniów trzech szkół rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020.

Zdaniem samorządowców, porozumienia podpisane z JSW, które gwarantują uczniom prace po zakończeniu szkoły oraz miesięczne stypendia znacznie poprawiły wyniki naborów do klas o profilach górniczych. - W tym roku mamy obsadzone wszystkie kierunki. Dotyczy to szkoły branżowej i technikum - mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Znacznie lepiej jest też w Jastrzębiu - Zdroju, jeśli chodzi o ilość chętnych do klas o profilu górniczym.

  • Na współpracy JSW...
Czytaj dalej