Dział: "Nasze miasto" | Jas24Info

Dział: Nasze miasto

Zbiórka krwi w naszym mieście- tylko dzisiaj!

Dziś (8.08) w naszym mieście kolejna akcja zbiórki krwi. W mieście ponownie zawitał ambulans do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Raciborza.

Tym razem mobilny ambulans zaparkował przed Halą Widowiskowo-Sportową przy al. Jana Pawła II.

Krew mogą oddawać tylko osoby osoby dorosłe, które posiadają przy sobie dowód tożsamości. Można to zrobić do godziny 16:00- pamiętajmy, że krwi nie można wyprodukować!

info: Radio 90

...
Czytaj dalej

Mobilny punkt obsługi MZK

Międzygminny Związek Komunikacyjny rozpoczyna obsługę pasażerów w terenie. Mobilny punkt obsługi pasażerów uruchamiany będzie cyklicznie w gminach należących do MZK. W pierwszej kolejności skorzystają z niego głównie mieszkańcy miejscowości położonych najdalej od Biura Związku w Jastrzębiu.


Na miejscu będzie możliwe załatwienie wszystkich spraw związanych z wyrobieniem e-biletu lub jego aktualizacji. To informacja szczególnie ważna dla uczniów rozpoczynających naukę po wakacyjnej przerwie. Pracownicy MZK udzielą także wszelkich informacji dotyczących usług MZK. Zakres obsługi będzie identyczny jak ten w Biurze Obsługi Klienta w jastrzębskiej siedzibie MZK.


Harmonogram obsługi pasażerów


Czerwionka-Leszczyny: poniedziałek 26 sierpnia sala posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta, godz. 11.00-17.00


Pawłowice Śląskie: wtorek 27 sierpnia Urząd Gminy (parter), godz. Godz. 11.00-17.00.


Pszów: środa 28 sierpnia Urząd Miasta - Biuro Obsługi Klienta, godz. 11.00-17.00


Rydułtowy: czwartek 29...

Czytaj dalej

Produkt jastrzębian doceniony w województwie

Michał Kaczorek oraz Michał Szyszkowski znaleźli się w gronie nominowanych w X edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Stworzona przez nich ławka 8loading będzie rywalizować w kategorii „Produkt”.

Ławka, której oryginalny wygląd idzie w parze z innowacyjnością i praktycznością stworzona została, by idealnie wpisać się w architekturę przestrzeni publicznej. Jest to jedyna na świecie ławka wyposażona w system iluminacji świetlnych informujących o stanie jakości powietrza. Ponadto wyposażona jest w gniazdo ładowania USB oraz router sieci bezprzewodowej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 września, podczas XXV Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Wyróżnienie jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tu pracujących. Pokazuje zmiany dokonujące się w województwie, podkreśla to, co o Śląsku powinna wiedzieć Polska, Europa i świat - czytamy na stronie internetowej RIPH.

źródło: info nadesłane

...
Czytaj dalej

Spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem

W sobotę (13.07) odbędzie się otwarte spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem.
Redaktor odpowie na pytania dotykające różnych tematów, takich jak:

  • Jakich reform potrzebuje Polska?
  • Dlaczego środowiska LGBT atakują Kościół Katolicki?
  • Jak uchronić nasz kraj przed roszczeniami majątkowymi?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania nasz Gość udzieli już za kilka dni w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu- Zdroju (przy ul.Witczaka 5). Konferencja rozpocznie się o godzinie 16:00. Dodatkowo wszyscy zainteresowanie będą mogli nabyć książki redaktora Michalkiewicza.

źródło: informacja nadesłana

...
Czytaj dalej

Akcja krwiodawstwa w naszym mieście

Akcja krwiodawstwa została zaplanowana na 11.07. Mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza ulokuje się przy Galerii Handlowej przy ul. Warszawskiej 2. Oddawanie krwi będzie możliwe w godzinach od 10:00 do 16:00. Krew mogą oddawać tylko osoby pełnoletnie, które posiadają przy sobie dokument tożsamości.


Dzielenie się krwią jest niesamowitym aktem pomocy innym ludziom. Krwi nie da się wyprodukować jak plastiku czy innego tworzywa- krew produkujemy my. Wyobraź się w sytuacji, w której to właśnie Ty potrzebujesz transfuzji krwi- liczysz, że dostaniesz ją już teraz, ale lekarze karzą czekać. Zdajesz sobie sprawę, że taki osób jest mnóstwo?

Nie ma na co czekać, zbierz się w sobie i rusz jutro pod galerię oddać krew. Nic Cię to nie kosztuje, a może uratujesz czyjeś życie…?

info i foto: radio 90

...
Czytaj dalej