Dział: Nowości

Protest wyborczy Jastrzębie-Zdrój

Wybory zakończono, zwycięscy odtrąbili sukces. Co poniektóre portale jeszcze w trakcie liczenia głosów gromiły PiS że zażąda powtórnego liczenia głosów, czyżby coś na zasadzie „Łapaj złodzieja”? O tej sprawie było głośno zaraz po wyborach , ale dopiero teraz otrzymaliśmy informacje o tym że wpłynął do sądu protest wyborczy. Mówi się, że osoby piastujące ważne stanowiska w państwie powinny być jak żona Cezara, nieliczni tylko dodają, że powinny być wolne od wszelkich podejrzeń. "Ograniczenia w kandydowaniu Osoby, które zostały już powołane do komisji wyborczych, tracą w nich członkostwo z dniem podpisania zgody na kandydowanie na radnego lub wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Z tym samym dniem tracą również członkostwo w komisjach osoby będące w stosunku do osób, które wyraziły zgodę na kandydowanie, zstępnymi, wstępnymi, małżonkami, rodzeństwem, małżonkami zstępnych lub przysposobionych. Należy założyć, że mówiąc o wstępnych i zstępnych ustawodawca miał na myśli zarówno krewnych w linii prostej, jak i bocznej. Zstępni w linii prostej to krewni pochodzący od danej osoby, czyli dzieci, wnuki, prawnuki. Wstępni w...
Czytaj dalej

Ciepło z Zofiówki

W  Elektrociepłowni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie oddano do użytku blok fluidalny. To bardzo ważna inwestycja, która zapewni prąd i ciepło ponad 100 tys. odbiorców przez najbliższe 30 lat. Koszt inwestycji to niespełna 600 milionów złotych.
  Zakłada się, że maksymalna sprawność  bloku fluidalnego to 81 megawatów energii elektrycznej i 125 megawatów energii cieplnej, co w zupełności zaspokoi potrzeby całego Jastrzębia-Zdroju i kilku okolicznych miejscowości nawet podczas najostrzejszych zim. Więcej na ten temat w listopadowym wydaniu „Naszego Jastrzębia”.
...
Czytaj dalej

Sukcesy młodych sportowców

10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów, z udziałem 192 zawodników reprezentujących 65 klubów.
Jastrzębski Klub Kyokushin Karate wystawił dwóch zawodników. Byli to: Oskar Kozieł i Zuzia Pasterny, która często gościnnie trenuje w Jastrzębiu, a na stałe w partnerskim klubie w Cieszynie.
Ten pierwszy nie zawiódł i potwierdził swoją najwyższą europejską formę, zdobywają złoto w Kata (układy). Zuzia natomiast była najlepsza w Kumite (walki) - 60 kg. To połączenie sił dało 2 miejsce drużynowo (tylko dwoje zawodników), co jest niebywałym sukcesem.

tekst: Shihan Janusz Piórkowski, fot. Sajmon Kozieł/ FB

...
Czytaj dalej

Porozmawiaj z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, dr Adamem Bodnarem, odbędzie się w Jastrzębiu Zdroju.

Kiedy?

26 listopada 2018 r. (poniedziałek), godz. 12.00-14.00

 

Gdzie?

Dom Zdrojowy, ul. Witczaka 5 (duża sala)

 

Dla kogo i po co?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

 

Na czym polega spotkanie?

Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są...

Czytaj dalej

„Biała Wstążka” przeciw przemocy

Po raz trzeci w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzona zostanie kampania społeczna „Biała Wstążka”. Akcja potrwa od 26 do 30 listopada.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

 

Program kampanii przedstawia się następująco:

26 listopada

godz. 10.00 – 11.00 - inauguracja III edycji kampanii ,,Biała Wstążka" - Urząd Miasta

godz. 10.00 – 12.00 - przypinanie białych wstążek mężczyznom jako symbolu sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej wobec kobiet, kolportaż ulotek skierowanych do osób doświadczających przemocy

godz. 12.00 – 13.00 - spotkanie z młodzieżą jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych - Urząd Miasta - rozmowa na temat procedury ,,Niebieskiej Karty”, zjawiska przemocy w rodzinie oraz procedury interwencyjnej – panel dyskusyjny

godz. 7.30 – 15.30 - termin nadsyłania prac do Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach konkursu plastycznego pt.: ,,Świat bez przemocy wobec kobiet’’ organizowanego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

 

27 listopada

godz. 10.00...

Czytaj dalej