Dział: Publicystyka

Przewodniczący rady nadzorczej straci stołek?

Do tego, że Bolesław Lepczyński, przewodniczący rady nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie się smażył w piekle, spora grupa lokatorów zasobów jest mocno przekonana. Co do tego, czy spotka go kara w życiu doczesnym za samowolkę i przekraczanie kompetencji, zdania są podzielone. Z całą pewnością jednak ostatniego posiedzenia rady nadzorczej nie zaliczy on do udanych, co przybliża nas do odpowiedzi na tak postawione pytanie. Ale w czym rzecz?

Podobnie jak miesiąc wcześniej Bolesław Lepczyński zdecydował samowolnie, bez zgodny rady nadzorczej, że nie wszyscy zainteresowanie członkowie spółdzielni zostaną wpuszczeni na salę obrad. Jednak tym razem nie poszło tak gładko jak to sobie wcześniej zaplanował, gdyż większość członków rady nadzorczej zażądała, by przewodniczący Lepczyński wpuścił oczekujących na mrozie członków spółdzielni, którym wejście blokowali wynajęci za pieniądze lokatorów ochroniarze. Pewny siebie Lepczyński nie poddał wniosku pod głosowanie. Tym razem łamanie statutu GSM i regulaminu rady nadzorczej jednak wyczerpało cierpliwość członków rady nadzorczej. Rada nadzorcza, większością głosów, zdecydowała, że na kolejnym, styczniowym...

Czytaj dalej

Uzbrojeni ochroniarze przeciwko członkom spółdzielni

7 listopada Bolesław Lepczyński – przewodniczący rady nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, wspierany przez zarząd, zdecydował o wysłaniu przeciwko członkom spółdzielni agentów wynajętej firmy ochroniarskiej. Uzbrojeni w środki przymusu ochroniarze mieli dwa zadania. Pierwsze, nie wpuścić na salę obrad, w której odbywało się posiedzenie, członków spółdzielni. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem GSM i Regulaminem Rady nadzorczej członkowie spółdzielni mają pełne prawo uczestniczyć w takich obradach. Drugim zadaniem wynajętych na polecenie Lepczyńskiego osiłków było uniemożliwienie Annie Gnaś wstępu na obrady rady nadzorczej, a więc organu, którego jest członkiem. Przypominamy przewodniczący RN Bolesław Lepczyński kwestionuje uprawnienie Anny Gnaś do zasiadania w radzie nadzorczej, mimo że w tej sprawie nie zapadło rozstrzygnięcie żadnego organu spółdzielni.

Wczoraj odbyło się posiedzenie prezydium rady nadzorczej. Anna Gnaś tym razem została wpuszczona na salę obrad, chociaż to co się działo, nie było pozbawione żenujących momentów.

Na facebooku na stroni GSM Nasz Spółdzielnia Anna Gnaś opisuje szerzej przebieg spotkania. Zaangażowani czynnie w sprawy GSM członkowie...

Czytaj dalej

Szkoła kontrowersji

Wiele kontrowersji narosło wokół Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która zaczęła funkcjonować od września w Zespole Szkół nr 5 i będzie kształcić przyszłych wirtuozów piłki nożnej. Przypomnijmy, w Jastrzębiu-Zdroju istnieje już jedna taka szkoła na osiedlu Przyjaźń – w niej trenują adepci siatkówki, judo i tenisa stołowego. Skąd pomysł na drugi w mieście SMS? Sprawa jest prosta. Piłkarsko zorientowana szkoła mistrzostwa sportowego w naszym mieście jest jak najbardziej potrzebna, ale kontrowersje może budzić fakt kulisów jej powoływania. Oficjalne mówi się, że SMS jest konieczny po awansie GKS-u Jastrzębie do II ligi. Kto tak mówi, po prostu kłamie, bo nie wierzymy, że nie zna przepisów licencyjnych. Zgoda. Klub potrzebuje narybku. Ale dlaczego SMS nie zrobił naboru, tylko dosłownie wykradł uzdolnionych piłkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 10? To już pozostawiamy bez odpowiedzi. Ale do tematu na pewno wrócimy....
Czytaj dalej

Wykład „Co nam w głowie gra?”

Kolejne działanie w ramach trwającego projektu „Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” skierowane było do młodzieży 3 klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz zawodowych. 6 listopada br. uczestniczyli oni w wykładzie o intrygującym tytule, „Co nam w głowie gra?”.

Ze spotkania skorzystało prawie 400 uczniów. Było tak duże zainteresowanie, że wykład odbył się w dwóch odsłonach, a i tak nie wszyscy mogli w nim uczestniczyć. Organizatorka spotkania Ewa Szatkowska, zapewniła, że zainteresowani będą jeszcze mieli okazję w grudniu skorzystać z zaproszenia. Aula Zespołu Szkół nr 6 gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 13, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół nr 8, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Na spotkaniu młodzież jastrzębskich szkół miała okazję wysłuchać wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, podczas którego uzyskała odpowiedzieć na kilka ważnych pytań między innymi: Czy każdy może zostać matematykiem?, Jak budowa mózgu...
Czytaj dalej

Przepraszam, czy tu biją?

Po zebraniu Rady Nadzorczej w dniu 03.10.2017 r. do tej pory czuję ogromny niesmak i żal. Żal do ludzi, którym jeszcze do niedawna ufałam. Sądziłam w swej naiwności, że możemy wspólnie zrobić porządek z tym bałaganem w naszej spółdzielni, o którym huczy od wielu lat. Niestety historia lubi się powtarzać, a ludzie rzadko wyciągają z niej wnioski. Z przykrością muszę przyznać, że obecna Rada Nadzorcza GSM składa się w większości z interesantów i z osób, którym brak nawet krzty empatii. Czasami przechodzą mi myśli: „Anka po co Ci to wszystko.. „ ale wtedy wyobrażam sobie osoby, które wiążą ledwo koniec z końcem, którym nie wystarcza pieniędzy do końca miesiąca i wtedy wiem, że warto i nawet trzeba.

Przede wszystkim bardzo, ale to bardzo mocno dziękuję członkom Spółdzielni, którzy przybyli w licznym gronie, bronić mojej osoby i tych zasad, którymi w swoim życiu się kieruję. Właśnie w takich chwilach serce rośnie !

Może trochę smutno zaczęłam opis ostatniego...

Czytaj dalej