Dział: Sport

Relacja z meczu z Treflem Gdańsk. Pierwszy set dla JW

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Dawid Konarski po ataku. Następnie zatrzymaliśmy blokiem Macieja Muzaja, a później Grzegorz Kosok trzykrotnie „ustrzelił” Rubena Schota serwisem (5:0).

Pierwsze „oczko” w tym meczu gdańszczanie zyskali za sprawą mistrza świata Piotra Nowakowskiego. As serwisowy Christiana Fromma na Miłoszu Hebdzie oznaczał wynik 7:2 dla JW. Przy stanie 10:4 trener gospodarzy Andrea Anastasi po raz drugi wziął czas, gdyż Piotr Hain dołożył kolejną w tym secie zagrywkę punktową dla Pomarańczowych. Wynik 12:5 dla JW skłonił trenera Trefla do dokonania zmiany na przyjęciu. Schotta zastąpił Szymon Jakubiszak. Wkrótce potem swoją obecność na placu gry zaznaczył Julien Lyneel, który sprytnym serwisem zaskoczył Jakubiszaka (14:6). Moment przestoju naszej drużyny przy zagrywce Marcina Janusza sprawił, że nasi rywale wyraźnie podgonili wynik (16:12). Serię Trefla przerwał dopiero skuteczny blok Haina na Muzaju. Ostoją w naszym zespole był w tym fragmencie meczu Lyneel (20:16). Pomarańczowi utrzymali koncentrację do końca seta i po akcji Fromma zakończyli...

Czytaj dalej

Dotacja na szkolenie młodzieży

Kolejna pomoc finansowa z Miasta dla naszego klubu. Pieniądze tym razem zostały przyznane na szkolenia dzieci i młodzieży.

Jeszcze przed startem play-off do klubu dotarła informacja o wsparciu finansowym z Miasta. Nasz klub na mocy zarządzenia Prezydenta Miasta otrzymał dotację w wysokości 80 tysięcy złotych na realizację zadania "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie".

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

...
Czytaj dalej

SPARING GKS 3-1 Stal

Czwarte zwycięstwo w czwartym sparingu podczas obozu w Kamieniu odnieśli zawodnicy GKS-u Jastrzębie, pokonując we wczesne sobotnie popołudnie trzecioligową Stal Brzeg 3:1. Bramki dla GKS-u zdobyli Adam Żak, Kamil Szymura i Marek Mróz.

16 lutego, Kamień, godz. 12:00
GKS Jastrzębie - Stal Brzeg 3:1 (1:1)
1:0 - Adam Żak (19 min.)
1:1 - Karol Danielik (34 min.)
2:1 - Kamil Szymura (57 min., rzut wolny)
3:1 - Marek Mróz (75 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (46. Hubert Gostomski) - Oskar Mazurkiewicz (46. Dawid Gojny), Piotr Pacholski (46. Bartosz Jaroszek), Kacper Kawula (46. Kamil Szymura), Dominik Kulawiak (77. Oskar Mazurkiewicz), Krzysztof Gancarczyk (46. Farid Ali), Dawid Chochulski (46. Maciej Spychała), Damian Tront (46. Marek Mróz), Patryk Skórecki (65. Krzysztof Gancarczyk), Adam Żak (46. Kamil Jadach), zawodnik testowany (46. Kamil Adamek).

Źródło: GKS Jastrzębie

...
Czytaj dalej

Racibórz 2019-Open Fide

Mikołaj Tomczak (TS Wisła Kraków) wygrał XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Raciborza 'Open FIDE', który odbył się w dniach 9-15 lutego.
Najlepszy z naszych zawodników Bartłomiej Niedbała (UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój) został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

Szachiści jastrzębskiego Pioniera okazali się za to najlepsi w kategoriach dodatkowych. W grupie kobiet triumfowała Zuzanna Adamczyk, natomiast w gronie szachistów z rankingiem do 1900 ELO zwyciężył Piotr Adamczyk.

Wyniki:

Wyniki - 9 rund

1 Mikołaj Tomczak TS Wisła Kraków 7,5 pkt. 42,0 53,5
2 Ki Min Peng Ukraina 7,0 pkt. 42,0 53,0
3 Michaił Simancew Ukraina 7,0 pkt. ...

Czytaj dalej

Lepszy start Pasów

Pierwszy mecz ćwierćfinału dla Comarch Cracovii. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie walczyli ze wszystkich sił i do ostatnich sekund, ale w piątkowy wieczór wszystkie atuty leżały po stronie rywala. Pasy wygrały na Jastorze 2:1, ale rywalizacja o półfinał toczy się do czterech wygranych. Mecz numer dwa w poniedziałek 18 lutego w Krakowie.

Dość elektrycznie rozpoczął się pierwszy mecz ćwierćfinału. Już po kilkunastu sekundach gry na ławce kar zasiadł Jakub Grof, ale Cracovia nie wykorzystała gry w liczebnej przewadze. Ten element gry już za pierwszym razem wykorzystali jastrzębianie. Krążek wędrował jak po sznurku, a akcję sfinalizował Jakub Kubesz i na trybunach Jastoru zapanował szał radości. W końcowych fragmentach tercji częściej atakowali krakowianie, ale to miejscowi mieli lepszą sytuację, by podwyższyć prowadzenie. Tuż przed syreną kończącą odsłonę minimalnie przestrzelił Artiom Dubinin, który było naprawdę blisko tego, by znów poderwać kibiców z krzesełek.

Po przerwie warunki gry zaczęli dyktować goście. Cracovia aż dwukrotnie zamieniła...

Czytaj dalej