rychla pujcka hradec kralove půjčka přes mobil online pujcka pred výplatou Tachov pujcka online ihned bez registru Jablonné nad Orlicí

Dział: Wiadomości

NIEDZIELNA FOLKLORIADA

Miasto Pawłowice zaprasza do wspólnego plenerowego biesiadowania z regionalnymi zespołami Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach.

Wystąpią Jarząbkowianki, Niezapominajki, Pielgrzymowianie i Talizman. W programie również występ orkiestry dętej.

Niedziela, 11 sierpnia, godz. 17:00.

Ze względu na zmienne warunki pogodowe impreza została przeniesiona do parku im. ks. prof. S. Pisarka

źródło: pawlowice.pl

...
Czytaj dalej

Uwaga na fałszywe e-maile z wezwaniem do zapłaty zaległego VAT

Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS) - takie ostrzeżenie ukazało się 6 sierpnia na stronie resortu finansów.

  • Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku.
  • Podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych.

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili...

Czytaj dalej

Tereny pokopalniane w Piekarach Śląskich stały się na jeden dzień poligonem dla przyszłych żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ramach 16. dniowego szkolenia podstawowego przyjechali tam by ćwiczyć zieloną taktykę i postawy strzeleckie.

Operacje w terenie otwartym nazywane są właśnie zieloną taktyką.
Jej zasadniczymi elementami są patrolowanie, obserwacja, zasadzki i inne metody działań ofensywnych.

Żołnierze Obrony Terytorialnej szkolą się po to by w razie potrzeby bronić lokalną społeczność, ważne jest więc by wychodzili poza teren koszar i szkolili
się w miejscach o których bezpieczeństwo mają dbać.

-Znając teren, w którym będą się poruszać będą mieli przewagę nad przeciwnikiem. To wielki atut zarówno samych terytorialsów, jak i właśnie szkoleń poza koszarami
czy poligonami - podkreślił, dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas

Szkolenie to było także świetną okazją do pokazania lokalnym władzom, jak wygląda służba w Wojskach Obrony Terytorialnej i że szkolenie jakie przechodzą terytorialsi wcale nie jest takie łatwe.

-Ogromny szacunek dla wszystkich, którzy zdecydowali się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wizyta podczas ćwiczeń Śląskiej Brygady...

Czytaj dalej

Dziesięciu drwali zaginęło na Dziewiczej Górze podczas wichury jaka nawiedziła powiat lubliniecki. Nie wiadomo co się z nimi dzieje, nikt nie ma z nimi kontaktu. To scenariusz egzaminu nawigatorów pilotażowej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej K-9 WOT.

Zadaniem żołnierzy był udział wraz z psami i ich przewodnikami z OSP
w symulowanej akcji poszukiwawczej. Jej scenariusz nawigatorzy poznali dopiero na miejscu gdzie sami musieli zorganizować sztab akcji, zaplanować ją z wykorzystaniem tyraliery, szybkiej trójki, "koła wagonu", "liścia" oraz oczywiście psów poszukiwawczo- ratowniczych.

Egzamin zakończył pierwszy etap szkolenia nawigatorów GPR K-9 WOT. Dla żołnierzy będzie to jednak tak naprawdę dopiero początek. Przed nimi jeszcze miesiące wspólnych treningów z PSP, OSP i policją oraz kurs w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu. Na koniec przejdą certyfikację.

13. ŚBOT jako pierwsza jednostka wprowadza pilotażowy program Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych z psami. Śląska brygada przez najbliższe kilka miesięcy będzie szkolić wyłącznie nawigatorów czyli osoby, które w czasie akcji idą w teren wraz z przewodnikiem i psem. Ich zadaniem jest nawigowanie zespołu tak, by cały wskazany grupie teren został dokładnie przeszukany....

Czytaj dalej

Dziś (01.08) zawyją syreny!

Dzisiaj zostanie przeprowadzony ogólnokrajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, a rozpocznie się o godzinie 17:00, więc będzie głośno! Będzie to również okazja do upamiętnienia obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na terenie województwa śląskiego procedurę alarmowania uruchamiać będą poszczególne jednostki samorządu terytorialnego- w zależności od sposobu organizacji systemu w danej lokalizacji. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

info: pless.pl

...
Czytaj dalej