Dział: Wiadomości

Jastrzębianin z lotniska do policyjnej celi

Nawet rok więzienia grozi 35-letniemu mieszkańcowi Jastrzębia Zdroju, który został zatrzymany na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Agresywny, niedoszły pasażer samolotu był arogancki i wulgarny, a podczas interwencji wielokrotnie znieważył mundurowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

O interwencję w sprawie mężczyzny poprosił pracownik Służby Ochrony Lotniska, który poinformował policjantów, że przed jednym z terminali znajdujących się w Porcie Lotniczym w Katowicach-Pyrzowicach siedzi mężczyzna, który nie został wpuszczony na pokład samolotu z uwagi na stan upojenia alkoholowego. Niedoszły pasażer samolotu był arogancki i agresywny. Kiedy stróże prawa podjęli interwencję, mężczyzna nie chciał podać swoich danych i zaczął wyzywać interweniujących policjantów. Następnie zabrał swoją torbę i próbował oddalić się z miejsca interwencji. Mundurowi nie pozwolili odejść agresorowi. Został zatrzymany i doprowadzony do tarnogórskiej komendy. Tam okazało się, że 35-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju jest pijany. Badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy twierdząc, że nie ma pojęcia...
Czytaj dalej

Kolejny pirat drogowy bez Prawa Jazdy

W ręce mundurowych wpadła kolejna osoba, która w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 70 km/h. Tym razem okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który poruszał się ulicami naszego miasta z prędkością ponad 120 km/h. Młody mężczyzna pozbył się tym samym prawa jazdy na 3 miesiące.

Mimo, że od zaostrzenia przepisów w tym zakresie minęło już wiele czasu, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji czekających na tych, którzy znacznie przekraczają prędkość. O poważnych następstwach brawurowej jazdy przekonał się właśnie 23-letnia mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Podczas wykonywanego na ulicy Pszczyńskiej pomiaru prędkości, kierujący vokswagenem golfem miał na liczniku 120 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 70 km/h. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 23-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące. źródło: policja jastrzebie...
Czytaj dalej

O mieście bez politykowania

Prezydent miasta Anna Hetman zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w kolejnym spotkaniu z serii „O mieście bez politykowania”. Tematem będzie szeroko rozumiana tematyka senioralna prowadzona przez miasto, w tym "Koperta życia", karta seniora, działalność Klubu Seniora oraz wprowadzenie na terenie miasta teleopieki.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 września, o godzinie 17.00 w sali 129A Urzędu Miasta....
Czytaj dalej

Przed nami kolejna akcja znakowania rowerów

Strażnicy miejscy przeprowadzą kolejną akcję znakowania rowerów. Odbędzie się ona we wtorek, 12 września, od godz. 12.00. Osoby pełnoletnie zapraszamy na parking przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej.

W razie deszczu znakowanie rowerów zostanie przesunięte na inny termin. Straże miejskie w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie wprowadzają nowoczesny, jednolity system znakowania i identyfikacji rowerów po obu stronach granicy. Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela zostanie umieszczony w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

 

...
Czytaj dalej

ZAREAGOWAŁY WIDZĄC NA PRZYSTANKU 3-LATKA BEZ OPIEKI

Godną pochwały postawą wykazały się mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, które zareagowały, widząc na przystanku małego chłopca bez opieki. Kobiety zaalarmowały policję i zaopiekowały się maluchem do czasu przyjazdu mundurowych. Jak się okazało, w czasie kiedy rodzice innych przedszkolaków odbierali swoje pociechy z przedszkola, chłopiec niespostrzeżenie oddalił się z placówki. Na szczęście 3-latkowi nic się nie stało. Śledczy prowadzą czynności wyjaśniające to zdarzenie.

Wczoraj, tuż po godzinie 14.00 do oficera dyżurnego jastrzębskiej komendy zadzwoniła kobieta, która poprosiła o pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że na przystanku stoi mały chłopiec, który nie potrafi odpowiedzieć jak się nazywa, co się stało i gdzie mieszka. Jastrzębianka zaopiekowała się maluchem do czasu przyjazdu mundurowych. W pewnym momencie na przystanku pojawiła się matka dziecka. 27-latka oświadczyła, iż jadąc autobusem przez centrum miasta do domu, zauważyła radiowóz w zatoczce autobusowej oraz swojego syna- wobec którego podejmowana była interwencja. Kobieta oświadczyła, iż 3-latek powinien być do godziny 15.00 w przedszkolu i nie ma pojęcia, jak syn znalazł się w tym...
Czytaj dalej