Dział: "Imprezy i spotkania" | Jas24Info

Dział: Imprezy i spotkania

Bezpłatne przejazdy pociągami KŚ na defiladę wojskową 15 sierpnia

15 sierpnia odbędzie się defilada wojskowa, która jest organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym uczestnicy tej uroczystości będą mogli odbyć bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich w kierunku Katowic, jak i w drodze powrotnej z tego wydarzenia.

Aby ułatwić mieszkańcom możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, Koleje Śląskie wprowadzą 15 sierpnia bezpłatne przejazdy pociągami. Przejazdy będą obejmować wszystkie obsługiwane linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała - Zakopane.

Defilada w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Warto także przypomnieć, że z racji dużego zainteresowania dotarciem na defiladę transportem kolejowym,...

Czytaj dalej

Biegli na zdrowie Dawida!


W ostatnią niedzielę na terenie pubu Klubowa’62 odbyła się II JASTRZĘBSKA PIWNA MILA I LEONOWA MILA. Była to impreza charytatywna organizowana przez Fundację Familia, GKS 1962 Jastrzębie oraz stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie dla Dawida Miernika.

W związku z tym, że w tym roku został otwarty oficjalny pub Klubu nie mogło być inaczej ta impreza musiała odbyć się m.in. na terenie naszego ogródka – mówi wiceprezes Paweł Duszyński. To był strzał w dziesiątce – na mecie pojawiło się ok 200 śmiałków- tych dużych i tych małych. Dodatkowo kibicować przyszły całe rodziny. Najmłodsi biegacze musieli pokonać 100, 200 albo 400 m wymagającej trasy pośród traw i drzewek.

Wszyscy doskonale dali sobie radę- wiedzieli, ze biegną dla zdrowia Dawida – mówi Ewelina Auguścik – prezeska stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie. Nietypową rozgrzewkę dla dzieciaków przeprowadziła SMOCZYCA MALWINA – nie było więc opcji, żeby zabawa się nie udała- dodaje. Każde dziecko na mecie otrzymało...

Czytaj dalej

TEATR NA UGORZE JASTRZĘBIE-ZDRÓJ OBJAZDOWY FESTIWAL 2019

"Teatr na Ugorze" to zadanie nawiązujące do tradycji teatrów objazdowych.
Tytułowy ugór jest tutaj rozumiany dosłownie, jako teren prezentacji w przestrzeniach do tego kompletnie nie przystosowanych, ale także jako miejsce z utrudnionym dostępem do kultury.


Tegoroczny "Teatr na Ugorze" to 3 lokalizacje na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.
Te lokalizacje to sołectwa Borynia/Skrzeczkowice, Bzie i Moszczenica.
Na łąkach, trawnikach, chodnikach z dala od miejskiego zgiełku stworzona zostanie przestrzeń, która pozwoli na wspólne poznanie się, wymianę doświadczeń, budowanie więzi społecznych.


Teatr na Ugorze chce docierać do miejsc, do których kultura dociera jako ostatnia lub nie dociera wcale, zwiększając obecność kultury w życiu społecznym i popularyzując teatr jako formę sztuki dostępną dla każdego.
Ten objazdowy festiwal to spektakle teatralne, warsztaty teatralne, warsztaty muzyczne, animacje, koncerty i wspólna integracja przez sztukę w plenerowych przestrzeniach.

Dokładne informacje poniżej

Czytaj dalej

Przystanek Żory w ten weekend.

Przystanek Żory w ten weekend. Koncerty będą transmitowane w 360 stopniach! Już w ten weekend, 11 i 12 sierpnia w Żorach (woj. śląskie) odbędzie się festiwal muzyczny „Przystanek Żory” organizowany przez mieszkańców tego pięknego miasta we współpracy z żorskimi instytucjami i firmami. Na scenie zaprezentują się wybitne zespoły reprezentujące takie gatunki jak metal, rock, punk, ska czy reggae. Gwiazdami będą Zenek, Nocny Kochanek, Virgin Snatch, Lustro oraz Proletaryat. Wstęp jest darmowy, a dla tych, co nie mogą przybyć, organizatorzy zapewniają transmisję on-line w 360 stopniach! To już trzecia edycja lokalnego festiwalu, która nawiązuje klimatem do słynnego Festiwalu Woodstock. Na scenie zaprezentuje się aż 16 zespołów, do tego wyznaczona jest Strefa ZPT z atrakcjami kulturalno-edukacyjnymi, a na każdego festiwalowicza czeka bezpłatne pole namiotowe. Pierwsza edycja przyciągnęła aż 8000 bawiących się, w tym roku zapowiada się, że frekwencja będzie powtórzona, również ta on-line. Transmisja w 360 stopniach dla każdego To nie pierwsza próba transmitowania on-line koncertów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Już w roku 2016 Przystanek Żory był prawdopodobnie pierwszym i jedynym...
Czytaj dalej

Hawaje w Chimerze!

Coś nowego- możliwość spędzenia ostatnich dni wakacji w wyjątkowy sposób. Hawaje- miejsce przepełnione niewyobrażalną magią zawitają u nas już w sobotę!

Drodzy Państwo nie możecie tego przegapić! Wszystkich mieszkańców, którzy lubią słoneczne klimaty, serdecznie zapraszamy do Chimery znajdującej się na ul. Wielkopolskiej 1C. Start o godzinie 21:00! "W sobotę 26 sierpnia odbędzie się w Chimerze impreza Hawajska- specjalnie na zakończenie wakacji. Będzie się dużo działo- będą zabawy i konkursy z nagrodami. Poza tym nietypowa muzyka- zamiast znanych u nas rockowych nut, rozbrzmiewać będą wakacyjne hity, przeplatane latynoskimi rytmami. Wszystko z myślą o naszych klientach- chcemy, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Oprócz muzyki na barze dostępne będą specjalne drinki oddające klimat Hawaii, które za zadanie będą miały zatrzymać w nas magię i wspomnienia związane z wakacjami."- Mówiła Paulina Niedzielska, menadżer.  Coś stworzonego specjalnie dla ludzi. Zapraszamy na jedyną taką jastrzębską imprezę.- Czekamy na Ciebie!...
Czytaj dalej