Dział: Nasi Sąsiedzi

Koniec prac na Wyzwolenia w Pawłowicach dalej nieznany

Powiatowemu Zarządowi Dróg trudno jest określić ostateczny termin zakończenia robót z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i rodzaj wykonywanych prac. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie już w kwietniu 2018 r. podpisał umowę na przebudowę przepustu nad Pawłówką w ciągu ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Termin zakończenia robót kilkakrotnie był przesuwany z uwagi na pojawiające się trudności niezależne od wykonawcy (obecność niewybuchów, szkody górnicze) - pisaliśmy o tym 28 listopada. Ostatni wyznaczony termin zakończenia zadania upłynął 24 grudnia, jednak ulica nadal pozostaje zamknięta. Urząd Gminy Pawłowice kontaktował się w tej sprawie z Powiatowym Zarządem Dróg. Z uzyskanych informacji wynika, że trudno jest określić ostateczny termin zakończenia robót z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i rodzaj wykonywanych prac, m. in. położenie nawierzchni asfaltowych. Jeżeli pogoda na to pozwoli, prace będą kontynuowane.   źródło:.pawlowice.pl...
Czytaj dalej

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera zatrzymany na jeździe po alkoholu

Wiadomość z ostatniej chwili. Prezydent Rybnika został wczoraj wieczorem zatrzymany przez policję do kontroli. Wstępne badanie wskazało, że w jego organizmie mógł znajdować się alkohol. Dziś o 10:00 podczas krótkiej konferencji prasowej prezydent przyznał się, że kierował pod wpływem alkoholu.
Prezydent Piotr Kuczera spóźnił się wczoraj kilkadziesiąt minut na finał Ryjka. Jak się okazało w tym czasie był kontrolowany przez rybnicką policją na Obwiedni Południowej. - Patrol rybnickiej drogówki prowadził standardową kontrolę stanu trzeźwości kierowców. W związku z tym mundurowi kontrolowali kierowców za pomocą urządzenia do wstępnej kontroli zbadania alkoholu – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, rzecznik rybnickiej policji.

więcej informacji rybnik.com

...
Czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty pieluchowania wielorazowego – HelloWielo

W dniach 19-25 listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów Polskie Stowarzyszenie Zero Waste razem z grupą aktywistów i aktywistek działających na rzecz promocji pieluchowania wielorazowego organizują ogólnopolską akcję edukacyjną HelloWielo. Ideą kampanii jest zaproszenie doświadczonych w pieluchowaniu wielorazowym rodziców do dzielenia się wiedzą z osobami, które dotąd nie zetknęły się z tym tematem.

Każde dziecko używające pieluch jednorazowych generuje kilkaset kilogramów odpadów rocznie. Jest to ogromne obciążenie dla środowiska, które możemy zminimalizować wybierając pieluchy wielorazowe. Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe. Ponadto, pieluchy wielorazowe są rozwiązaniem dla dziecka zdrowszym, niż powszechnie dostępne pieluchy jednorazowe.

Na fanpage’u akcji zaplanowana została serię live’ów na fanpage’u akcji ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania rodziców i rozwieją ich wątpliwości dotyczące pieluchowania wielorazowego.

Dodatkowo, żeby uczynić pieluchowanie wielorazowe jeszcze bardziej dostępnym będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup pieluch wielorazowe, które zrealizować będzie można w naszych rodzimych manufakturach szyjących takie...

Czytaj dalej

II Żorski Bal Wcześniaka

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żorach wraz z Centrum Wspierania Rozwoju SENSUS organizują II Żorski Bal Wcześniaka. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada, oczywiście w ramach obchodów Dnia Wcześniaka. W programie zajęcia dla dzieci i warsztaty oraz konsultacje dla rodziców. szczególy na plakacie  ...
Czytaj dalej

Koniec utrudnień na ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach

W związku z wykonaniem głównych prac remontowych nawierzchni ul. Wodzisławskiej,  zakończył się ruch wahadłowy, regulowany sygnalizacja świetlną.  Od jutra, 8 listopada, autobus linii nr 307, obsługiwany przez Międzygminny Związek Komunikacji, będzie kursował trasą wytyczoną zgodnie z rozkładem jazdy, który obowiązywał przed remontem. Do wykonania pozostaje poziome oznakowanie jezdni, nie wpłynie to jednak na zmianę organizacji ruchu. Całkowite zakończenie prac planuje się na połowę listopada.
źródło UG Pawłowice
...
Czytaj dalej