sms pujcka online Vsetín online pujcka Slaný nebankovní pujcky online Hořovice krátkodobá půjčka do 2500 sms pujcka online Libochovice půjčka na mateřské dovolené diskuze

Dział: Nasi Sąsiedzi

NIEDZIELNA FOLKLORIADA

Miasto Pawłowice zaprasza do wspólnego plenerowego biesiadowania z regionalnymi zespołami Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach.

Wystąpią Jarząbkowianki, Niezapominajki, Pielgrzymowianie i Talizman. W programie również występ orkiestry dętej.

Niedziela, 11 sierpnia, godz. 17:00.

Ze względu na zmienne warunki pogodowe impreza została przeniesiona do parku im. ks. prof. S. Pisarka

źródło: pawlowice.pl

...
Czytaj dalej

Od dziś (31.07) utrudnienia w Żorach

W Żorach rusza remont wiaduktu w ciągu ulicy Nowopszczyńskiej. Prace zostały wymuszone przez awarię fragmentu płyty wiadukt, przez którą to w jezdni powstałą dziura. Prace rozpoczynają się o godzinie 12:00.

Od tego czasu zaczną obowiązywać objazdy dla samochodów ciężarowych. Zakaz wjazdu dla ciężarówek zostanie wprowadzony na odcinku Rondo Pszczyńskiego- skrzyżowanie z ul. Wyzwolenia. Remont jest rozłożony na dwa etapy i według planów powinien zakończyć się w kwietniu 2020.

W związku w pracami, na wiadukcie ruch zostanie zwężony do jednego pasa i będzie się odbywał wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Miasto Żory wyznaczyło już objazdy- na naszym Facebooku znajdziecie mapki z odpowiednimi informacjami.

info, foto i mapy: zory.naszemiasto.pl

...
Czytaj dalej

ŚLĄSCY DRWALE NA START

Gmina Wędrynia zaprasza w najbliższą niedzielę na kolejną edycję zmagań najlepszych śląskich drwali. Rywalizacja, którą zaplanowano w miejscowym parku, została przygotowana z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach.

Zawodnicy zmierzą siły w takich dyscyplinach, jak wymiana łańcucha, ścinka na celność, okrzesywanie drzewa, cięcie na podkładce i kombinowane cięcie. Publiczność będzie mogła natomiast sprawdzić swoje umiejętności w zakresie dokładnego posługiwania się siekierą oraz wbijania gwoździ. Również pozostałe atrakcje dla dzieci i dorosłych będą miały związek z obróbką drewna. W programie tej ciekawej imprezy znalazły się także między innymi pokaz rzeźbienia piłami spalinowymi, wystawa sprzętu leśnego, pedagogika leśna, ale też przejażdżki konne i inne zabawy dla dzieci. Nie zabraknie oczywiście dobrej kuchni regionalnej.

– „Śląski drwal” to jedno z ważniejszych wydarzeń, które realizujemy wspólnie...

Czytaj dalej

Coraz więcej chętnych do służby w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Kolejnych ponad 30 kandydatów na żołnierzy OT przyjechało do gliwickiego batalionu by zapoznać się z zasadami pełnienia służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Kolejnych ponad tysiąc kandydatów czeka na taką możliwość.


Przyszli żołnierze OT, którzy do Gliwic przyjeżdżają z całego województwa podczas tak zwanego zapoznania dowiadują się jak wygląda 16. dniowe szkolenie podstawowe oraz szkolenia rotacyjne. W czasie wizyty w jednostce mogą także zobaczyć obiekty szkoleniowe jak i zapoznać się z wyposażeniem „terytorialsa”.


W tym dniu poznają też dowódcę batalionu, w którym będą służyć. Jak podkreśla ppłk. Sławomir Kożuch, dowódca 131 batalionu lekkiej piechoty w Gliwicach, każdy z tych kandydatów może być dla wojska wielką wartością.

-Ludzie Ci mają różnorakie doświadczenie cywilne i wiele z nich można wykorzystać także w wojsku. Mogą więc nie tylko się uczyć wojskowego rzemiosła, ale i sami nauczyć czegoś swoich kolegów. –...

Czytaj dalej

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2019 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

24 lipca 2019 r. mija 100 lat od powołania Państwowej Policji. Na pamiątkę uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy, współczesna Policja corocznie obchodzi swoje święto. Jest to znakomita okazja do przypomnienia, jak wygląda służba w szeregach tej formacji, a także do przyznania mundurowym awansów, nominacji oraz wręczenia wyróżnień, podziękowań i życzeń.


Święto Policji mundurowi obchodzą 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 r. Jubileusz przypada w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Z okazji święta w policyjnych jednostkach odbywają się uroczyste wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz stanowiska służbowe. Policjantom i pracownikom Policji wręczane są także wyróżnienia w postaci medali i odznak. W tym dniu mundurowi nie zapominają również o swoich kolegach, którzy zginęli na służbie. Na ich grobach oraz przed tablicami i pomnikami poświęconymi ich pamięci, policjanci składają wieńce.