Dział: "Nasze miasto" | Jas24Info

Dział: Nasze miasto

Uroczystości w naszym mieście

31 sierpnia odbędą się uroczystości z okazji Dnia Weterana oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W dniu 1 września w osiemdziesiątą Rocznicę Obrony Bożej Góry, Stowarzyszenie Chwała Bohaterom-Pamięć i Rekonstrukcja oraz niezależne organizacje patriotyczne zapraszają mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic na uroczystości;

Godz. 9, 45 Msza Św. w kościele N.S.P.J. w intencji „Obrońców Bożej Góry i wszystkich walczących o Wolną Polskę”

Godz. 11,00 Boża Góra – Hymn Państwowy, wspomnienie o bohaterach walk, pieśni wojskowe, oraz składanie kwiatów pod tablicą, upamiętniającą Obrońców Bożej Góry.

Dla upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września o godz. 12.00 zawyją syreny alarmowe. Emitowany będzie dźwięk ciągły trwający jedną minutę.

info nadesłane

...
Czytaj dalej

III Zawody Ratownictwa Technicznego

14.09 odbedą się w naszym mieście III Zawody Ratownictwa Technicznego.

Harmonogram zawodów:
9:00 Otwarcie zawodów
9:30 Start drużyn
16:00 Zakończenie zawodów

Jedną z atrakcji będą pokazy sprzętu ratowniczego oraz akcja honorowego krwiodwstwa, a wszystko to przy Hali widowiskowo- sportowej.

info nadesłane

...
Czytaj dalej

Już 1 września DogTrekking TropDoGrzybka

Niespodzianki, nagrody, świetna zabawa a przede wszystkim miłe spędzenie czasu ze swoim czworonożnym przyjacielem. Wciąż są wolne miejsca na II Jastrzębski DogTrekking TropDoGrzybka!

Jest to bieg lub marsz z psem na orientację w terenie, który zaplanowano na niedzielę, 1 września. Trasa będzie przebiegała przez las Kyndra. Zbiórka na parkingu naprzeciwko dworca autobusowego Arki Bożka. Każdy uczestnik zawodów otrzyma mapę przebiegu trasy z punktami kontrolnymi, które trzeba zdobyć.

Dodatkowo jest to także okazja, by skorzystać z porad zawodowych treserów psów, będzie można dowiedzieć się więcej o zdrowym żywieniu czworonogów, a także jak wybierać dla nich zabawki i akcesoria do nauki i pielęgnacji.

To wydarzenie ma charakter charytatywny. Jeśli bierzesz udział – pomagasz bezdomnym zwierzętom z jastrzębskiego schroniska!

Zapisy:

  1. Wpłata 20 zł na konto Jastrzębskiego Schroniska dla Zwierząt:
    Dane do przelewu: Jastrzębski Zakład Komunalny, Schronisko Dla
    Bezdomnych Zwierząt, 44-268 Jastrzębie-Zdrój. Nr...
Czytaj dalej

Dramatyczne wydarzenia w naszym mieście

37-letni mężczyzna zniszczył siekierą drzwi jednego z domów, a później podpalił stojący przed budynkiem samochód. Wszystko działo się w sobotę (24.08.) po godzinie 14 na ulicy Osińskiej.

Znajdująca się w domu rodzina uciekła tylnym wyjściem do sąsiadów. Policjanci, którzy pierwsi przybyli na miejsce próbowali gasić samochód, i nie dopuścić by ogień przeniósł się na dom, ale z płomieniami uporari sie dopiero wezwani strażacy. Gdy dotarli na miejsce, patrol zajął się poszukiwaniem agresywnego mężczyzny.

Jak się okazało się, że ukrywał się on w krzakach, został zatrzymany, nie stawiał oporu. Ustalono, że tego dnia miał w domu, w którym mieszka jego była żona i syn widzenie ze swoim dzieckiem.

W chwili zatrzymania był trzeźwy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

info: Radio 90 foto: internet

...
Czytaj dalej

Śmiertelny wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju

Do tego tragicznego wypadku doszło w sobotnie popołudnie (24.08) na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów jedna z osób poniosła śmierć.

Tak okoliczności wypadku wyjaśnia pszczyńska policja:

Zdarzenie to miało miejsce około godziny 17.20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Uzdrowiskową w Goczałkowicach-Zdroju. W wypadku uczestniczyły samochody marki Opel Corsa, którym podróżował mężczyzna wraz z kobietą oraz Opel Insignia, którym kierował mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem Corsą wyjeżdżając z ulicy Uzdrowiskowej na drogę krajową nr 1, zderzył się z jadącym DK-1 w kierunku Bielska-Białej Oplem Insignią. W wyniku tego zdarzenia 61-latek z Chorzowa kierujący Oplem Corsą zmarł, pomimo prowadzonej reanimacji. 62-letnia pasażerka oraz 33-letni kierowca drugiego samochodu zostali natomiast zabrani do szpitala. Kierujący Insignią był trzeźwy.

info i foto: pless.pl

...
Czytaj dalej