pujcky do 20000kc rychle pujcky prostejov online pujcka ihned na úcet Mohelnice rychla pujcka online Třeboň

Dział: Nasze miasto

„LEWE” papierosy nie pójdą z dymem

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą przejęli ponad 662 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trefny towar ukrywany był w wynajmowanym pomieszczeniu na ulicy Granicznej. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na przeszło 720 tys. złotych.


Na terenie Jastrzębia-Zdroju w wynajmowanym pomieszczeniu na ulicy Granicznej policjanci zabezpieczyli ponad 662 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wśród tych przedmiotów znalazły się głównie podrabiane papierosy znanych światowych marek. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby blisko 720 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Warto wiedzieć, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

źródło:policjajastrzebie

...
Czytaj dalej

Kolejne narkotyki w Jastrzębiu

W ręce policjantów znów wpadło trzech podejrzanych o posiadanie narkotyków. O dalszym losie dwóch zatrzymanych mężczyzn zdecyduje sąd. Grożą im nawet 3 lata więzienia.
Zdjęcie kolorowe, przedstawiające mundur policjanta referatu patrolowo interwencyjnego.
Podczas sobotniej służby, kilka minut po 10.00 stróże prawa z prewencji zauważyli na ulicy Harcerskiej samochód osobowy opel, którego kierowca i pasażer na widok radiowozu bardzo nerwowo się zachowują, w związku z podejrzeniem, że mogą posiadać przy sobie środki zabronione, dokonali kontroli tego pojazdu. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli pojazdu ujawniono substancje zabronione, do których 35 i 39-latek się nie przyznawali. Oboje zostali zatrzymani, w trakcie przesłuchania, jeden z mężczyzn przyznał się, iż jest właścicielem Amfetaminy 30,92 gramy i Marijuana THC 5,55 grama.
W piątek około godziny 16.40 na ulicy Krakowskiej policjanci prewencji także zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem peugeot 206. 46-letni jastrzębianin miał przy sobie 3,66 grama środków zabronionych.

Stróże prawa...

Czytaj dalej

Galeria Dzwonków

Bardzo dużo osób nie ma pojęcia o istnieniu naszej galerii, pomimo tego już ponad 2000 osób odwiedziło już naszą galerie.
Zapraszamy do informowania waszych znajomych o tym magicznym miejscu Czynne w okresie wakacyjnym od środy do niedzieli w godzinach od 12:00 do 18:00❗
Wstęp jest bezpłatny
Galeria Dzwonków to miejsce, w którym znajduje się największa do obejrzenia kolekcja dzwonków na świecie.

Kolekcja pana Krzysztof Zagaja, który 12 lat temu dostał pierwszy dzwonek od swojego taty. Dziś ma ich ponad 7,5 tysiąca i każdy z Was może je zobaczyć i usłyszeć.
W ciągu 12 lat pan Krzysztof uzbierał kilka tysięcy dzwonków. Największy sentyment ma jednak do tego pierwszego, który podczas wycieczki do Dynowa kupił mu ojciec.Serdecznie zapraszamy❗
▪️ Galeria Dzwonków mieści się w Jastrzębiu-Zdróju przy ul. 1 Maja 61 (dawny budynek AGH)
▪️ Wstęp całkowicie bezpłatny❗️
▪️ Telefon kontaktowy -...

Czytaj dalej

Bezpłatne badania nie tylko dla seniorów z Jastrzębia!

Program polityki zdrowotnej Ministerswa Zdrowia to zaplanowane, szerokie działania z zakresu opieki zdrowotnej, które są skuteczne, bezpieczne i uzasadnione.

Zawiera on konkretne cele i określa termin, w jakim mają zostać osiągnięte. Są to przede wszystkim:

wykrywanie i zrealizowanie określonych potrzeb zdrowotnych,
poprawa stanu zdrowia określonej grupy docelowej chorych.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą korzystać z szerokiej oferty ... z zakresu edukacji zdrowotnejpromocji zdrowia i profilaktyki chorób dla mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój powyżej 60roku życia –„zdrowy senior” oferowane są: 

Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka narządu rodnego - wykonawca „MEDICUS 99” Czuczman Spółka Jawna, Jastrzębie-Zdrój, ul. Dworcowa 1/D. INFORMACJA I REJESTRACJA POD NUMEREM TELEFONU: 32 47 64 550 lub 32 47 64 555.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu oddechowego – wykonawca: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICOR” Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 2a. INFORMACJA I REJESTRACJA POD NUMEREM TELEFONU: 32 47 16 924.

Jak podaje Radio 90 , także dla naszego regionu synoptycy wydali ostrzeżenie przed burzami- należy uważać. W prognozach na piątek(19.07.) i noc z piątku na sobotę są burze z opadami deszczu, lokalnie do 20 mm oraz z porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Burzowo z gradem także w niedzielę (21.07.). W weekend również upały.

Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje w piątek, 19 lipca od godz. 7:30 do soboty, 20 lipca godz. 07:30.

Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje w sobotę, 20 lipca od godz. 7:30 do poniedziałku, 22 lipca godz. 07:30.

W pierwszej dobie prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 27°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C.