Dzień Małego Strażaka


Już w tę sobotę, czyli 15 czerwca o godzinie 15:00 w niewielkiej miejscowości w gminie Strumień, a dokładnie Bąkowie, rozpocznie się po raz piąty wspaniała impreza, która bawi, uczy i jest okazją do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu!


Kilka słów o Dniu Małego Strażaka
Od 2014 roku OSP w Bąkowie organizuje ten dzień, aby pokazać dzieciom na czym polega praca w straży. Mali odkrywcy mają wtedy okazję przejechać się wozem strażackim, włączyć syrenę, przymierzyć kombinezon oraz hełm- dzięki temu mogą chociaż na chwilę poczuć się jak dorośli.

Poza tym co roku organizatorzy urozmaicają imprezę różnymi pokazami oraz gośćmi, ale o tym później… Ciekawy jest też sposób w
jaki strażacy ogłaszają fakt, że niedługo rozpocznie się zabawa. Niedługo przed początkiem obchodów kilku strażaków wsiada do wozu, chwyta megafon i rozpoczyna objazd po okolicy- nie sposób go nie usłyszeć. Dzieci zawsze mogą liczyć na nagrody!
Kiedy przychodzą pod strażnicę otrzymują karteczki, na których zbierają podpisy z poszczególnych punktów, aby zdobyć podpis muszą udać się w wyznaczone miejsce, wysłuchać tego co „instruktor” ma do powiedzenia, wziąć udział w ćwiczeniu, takim jak np. założenie bandaża, wykonanie RKO. Wstęp na to wydarzenie nic nie kosztuje, a na dodatek przybyli mogą zawsze liczyć na darmowy bufet.

Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?
Poza przejażdżką wozem, o której mówiłam już wcześniej, strażacy na pewno zaskoczą wszystkich czymś wyjątkowym! Dzieci i młodzież będą miały okazję odświeżyć swoją wiedzę na temat leśnictwa, pierwszej pomocy, wyposażenia wozu strażackiego. Do tego będzie okazja nieco postrzelać, czyli szykuje się raj dla młodych żołnierzy!

Dorośli także znajdą coś dla siebie, a mam tu na myśli pokaz starych
pojazdów. Wielbiciele tolkienowskich powieści nie pożałują, ponieważ swoją obecność potwierdzili już pasjonaci „Władcy Pierścieni”- oni także zapewnią nie mało atrakcji! Jak widać w programie każdy znajdzie coś dla siebie, a poza tym co właśnie tu przeczytałeś, Drogi Czytelniku, będzie jeszcze wiele innych niespodzianek! I co Ty na to- widzimy się w sobotę?
Autor: Vanessa Wójciak