Wczoraj w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach, odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia KWK Jankowice. Z uwagi na obecność w tym wydarzeniu Pani Prezes Rady Ministrów oraz przedstawicieli rządu, śląscy policjanci aktywnie włączyli się w zabezpieczenie tej uroczystości. W obchodach rocznicowych uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp.Krzysztof Justyński.

W uroczystości z okazji 100-lecia KWK Jankowice wzięła udział Pani Premier Beata Szydło, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz zaproszeni goście, wśród których byli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński oraz Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski.

Zabezpieczenie tej wizyty wiązało się ze szczególną organizacją, zwłaszcza dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i wymagało precyzyjnego oraz profesjonalnego przygotowania. Oprócz funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w zabezpieczenie bardzo intensywnie zaangażowani byli śląscy policjanci.

Mundurowi z Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego KMP w Rybniku, czy policyjni przewodnicy z psami już dużo wcześniej wykonywali swoje zadania, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku. Nad...

Czytaj dalej