Tag Archive for "narkotyki" | Jas24Info

Tag Archives: narkotyki

Złapani z narkotykami!

W ręce jastrzębskiej policji trafiło dwóch mężczyzn- 19- latek, u którego znaleziono dwa zwitki papieru z marihuaną oraz 27- latek, u którego znaleziono dwa woreczki foliowe- jeden z marihuaną, a drugi z białym proszkiem.

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu: "19- letni Jastrzębianin wpadł w ręce policjantów w rejonie Osiedla Zofiówka. Łączna waga zabezpieczonej marihuany wyniosła 2,38 grama. Z kolei w poniedziałek, około godziny 23:00, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Wielkopolskiej zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać, wobec czego stróże prawa przystąpili do jego legitymowania. W trakcie kontroli osobistej mundurowi znaleźli w tylnej kieszeni spodni woreczek z suszem roślinnym oraz drugi woreczek z białym proszkiem. Po przebadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że to także marihuana." Zarówno pierwszy jak i drugi mężczyzna odpowie przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Foto: Policja Jastrzębie    ...
Czytaj dalej

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Mężczyzna, który znęcał się nad swoją konkubiną i dziećmi, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. W czasie przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili narkotyki, które należały do zatrzymanego. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją 21-letnią konkubiną. W czasie awantury, która przelała szalę goryczy, mężczyzna pobił kobietę. Uderzył również ich 3-miesięcznego syna i swoją 10-letnia córkę. Po tym zdarzeniu kobieta uciekła do swojego brata szukając pomocy. Poinformowała również o swojej sytuacji zabrzańską policję. Wcześniej nie zgłaszała podobnych sytuacji, gdyż bała się reakcji partnera. Kobieta twierdziła, że do przemocy fizycznej i psychicznej dochodziło od początku tego roku. Policjanci zatrzymali 30-latka, który dopuścił się również gróźb karalnych wobec brata swojej partnerki. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W czasie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili prawie 150 działek dilerskich marihuany. Podejrzany twierdził, że narkotyki posiadał na własny użytek. Jednakże znaleziony w mieszkaniu profesjonalny sprzęt służący do uprawy zabronionych...

Czytaj dalej

Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki”

Jastrzębscy stróże prawa podsumowali właśnie działania "Alkohol i narkotyki". Akcja prowadzona była do dzisiejszego poranka. Wśród przebadanych na alkomacie ponad czterystu osób, jedna prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, kierowcy grozi kara dwóch lat więzienia.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych właśnie przez takich kierowców. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Jastrzębscy stróże prawa skontrolowali łącznie 456 kierujących. Spośród przebadanych na alkomacie osób, jedna prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. 45-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na ulicy Świerczewskiego. Oprócz utraty prawa jazdy, jastrzębianin może trafić do więzienia na dwa lata.

 

Źródło: policja Jastrzębie

...
Czytaj dalej