Tag Archives: Pomoc

Pozostawiony bez opieki

 Problemem dzisiejszych czasów jest obojętność- ucieczka od wszelkich możliwych potencjalnych problemów. Kiedy dzieje się krzywda ludzie uciekają- często udając, że po protu nic nie widzą. Kłopot ten dotyka nie tylko wzajemnie obywateli ale także i nasze pupile.

Ostatnia sytuacja dotyczy psa rasy Husky, który głodny, spragniony i wycieńczony błąkał się między blokami ulicy Wielkopolskiej. Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu- Zdroju: "Jastrzębski dzielnicowy – st. Sierż. Dariusz Wendt podczas obchodu ulicy Wielkopolskiej zauważył błąkającego się psa rasy Husky. Policjant nie pozostał obojętny na los pieska i szybko zawiadomił służby Straży Miejskiej oraz schronisko. Pies był wygłodzony i spragniony, dlatego też stróż prawa nakarmił go i napoił. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy, jeszcze tego samego dnia pies został zabrany do Schroniska w Jastrzębiu-Zdroju." Drodzy mieszkańcy reagujmy! Pamiętajmy, że zwierzęta również potrzebują opieki i czułości! Foto: Policja Jastrzębie  ...
Czytaj dalej

Akcja krwiodawstwa

Informujemy, że rusza kolejna akcja krwiodawstwa- już 13 lipca w czwartek od godziny 10:00- 16:00 w mobilnym autobusie na parkingu przy Urzędzie Miasta każdy chętny będzie mógł oddać krew!

Przypominamy, że osoby pełnoletnie, chętne do oddawania krwi, muszą posiadać dokument tożsamości. Moment, kiedy poprzez kilkanaście minut możemy uratować komuś życie. Nie bójmy się i pomagajmy jeżeli mamy taką możliwość! Jutrzejsza akcja to nie koniec tego typu wydarzeń, bowiem kolejne odbędą się już 10 sierpnia oraz 14 września. Foto: UM Jastrzębie  ...
Czytaj dalej

Jedna Wielka Rodzina

10 grudnia Salę Diamentową kompleksu Dąbrówka wypełnił prawdziwie świąteczny klimat. To tu, już po raz trzeci spotkały się rodziny zastępcze na tradycyjnej wigilijce, którą ponownie zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu- Zdroju.

-W tym wyjątkowym spotkaniu z roku na rok uczestniczy coraz więcej osób. Niezmiernie nas to cieszy, że rodziny zastępcze są otwarte, że chcą wspólnie spędzać ze sobą czas, wymieniając się doświadczeniami, radościami i troskami- mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu- Zdroju, Pani Teresa Jachimowska.- Tworzymy taką jedną wielką rodzinę co doskonale wyczuwa się na dzisiejszej wigilijce. I to cieszy. Uśmiechy od ucha do ucha, wspólne świętowanie oraz okazywany wzajemny szacunek do siebie. Z pewnością impreza, która łączy ludzi. Tradycyjne podzielenie się opłatkiem, oraz bogactwo stołu. Organizatorzy nie zapomnieli o tych najmłodszych i oprócz wykwintnego stołu, każde dziecko dostało prezent od samego Mikołaja, który z uśmiechem oraz głośnym: „ ho ho ho”, rozbawił nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Na samej kolacji uroczystość się nie skończyła, bowiem na rodziny czekał...
Czytaj dalej

Dzień Praw Człowieka

" Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa."- Artykuł I, Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

10 grudnia, co roku obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla świata. Moment, kiedy ludzie zyskują szansę na nowe lepsze jutro- dzięki zyskanej godności oraz swoich praw. Tego dnia, w 1948 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła powszechny zbiór praw człowieka, które dotyczą wszystkich, niezależnie od koloru skóry, czy pochodzenia. Świadczące o tym, że żaden człowiek nie ma prawa z powodu dyskryminacji  odebrać nam wolności. Człowiek w momencie, urodzenia zyskuje zdolność prawną, której nikt nie może go pozbawić, ani ograniczyć.

 
Szanujmy wolność i prawa które mamy !
 
zdjęcie: internet
 
 ...
Czytaj dalej

Masz psa rasy golden retriever? Dołącz z nim do żorskiego sztabu WOŚP!

Specjalnie z okazji zbliżającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny w Żorach zostanie utworzony wielki sztab golden retrieverów. Organizatorki akcji zapraszają wszystkich chętnych do pomocy.

Najbliższy finał WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku, dedykowany będzie zakupowi specjalistycznego sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.  Pierwszy żorski sztab golden retrieverów został zorganizowany podczas 21. finału WOŚP. W akcji wzięły udział trzy psy: Emi, Tessi i Lusia. Co roku jednak sztab się rozrastał przyciągając kolejnych właścicieli pięknych goldenów. Kolejni chętni mogą dołączyć już teraz, wystarczy skontaktować się z organizatorami sztabu poprzez portal Facebook. Źródło: wiadomości tużory
...
Czytaj dalej