W ramach akcji : "Pomarańczowy Mikołaj", w zs 6 im Króla Jana III Sobieskiego, zjawili się wyjątkowi goście- Troje zawodników Jastrzębskiego Węgla, razem z absolwentką szkoły Pauliną Pawliczek.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach językowych, gdzie cała rozmowa odbywała się ( w sali lekcyjnej) po angielsku, oraz w auli szkolnej w języku niemieckim, którą prowadzili siatkarze. Moc atrakcji, niesamowite emocje oraz współpraca i żywa lekcja języków z obcokrajowcami. Czyż nie świetny pomysł na naukę?

- W tym roku pojawiła się idea, żeby organizować spotkania z absolwentami- czyli osobami, które coś ciekawego osiągnęły w życiu. W ostatnich wydarzeniach gościła już u nas dziewczyna, która szkołę skończyła, a teraz pracuje w liniach lotniczych. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z absolwentką Pauliną, która pojawiła się w szkole razem z trzema zawodnikami Jastrzębskiego Węgla- dwojgiem obcokrajowców oraz jednego Polaka. Dało to możliwość niesamowitych atrakcji dla naszej młodzieży, dla których wyjątkowym wydarzeniem była możliwość porozmawiania, czy zagrania w drużynie wspólnie...

Czytaj dalej