38 kilometrów w 38 rocznicę

Jak uczcić rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego? Uczestnicy dorocznej sztafety pływackiej nie mają wątpliwości – najlepiej zrobić to „na sportowo”.

Jastrzębianie skrzętnie skorzystali z nadarzającej się okazji i chętnie dokładali przepłynięte długości basenu do ogólnego wyniku. Dystans 38 km został pokonany na długo przed zakończeniem imprezy, z czego zadowolenia nie krył prezes KRS TKKF Morsy.pl – Stanisław Haśkiewicz:

Cieszy przede wszystkim ilość chętnych uczestników, wciąż przychodzą nowe osoby. To dla nas najważniejsze, żeby jak najwięcej osób miało świadomość tych historycznych wydarzeń – komentował w trakcie imprezy.

Pierwszych dwustu zawodników, którzy przepłynęli minimum 7 długości basenu mogło liczyć na pamiątkowe medale. Imprezie towarzyszyły również zawody pływackie na dystansie 25 m. Za przepłynięcie najdłuższych dystansów w różnych kategoriach przyznawano nagrody i dyplomy.

Impreza miała na celu propagowanie rywalizacji sportowej oraz uczczenie wydarzeń historycznych i rozpowszechnienie wiedzy o nich wśród jastrzębian.

Komentarze są wyłączone.