Australijczycy w JSW

Australijczycy w JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przebywają z trzydniową wizytą przedstawiciele australijskiej agencji badawczej CSIRO. To jedna z największych tego typu organizacji na świecie. Wizyta Australijczyków w Spółce to efekt porozumienia podpisanego dwa miesiące temu podczas misji gospodarczej na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz z udziałem wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego.

 

Jastrzębska Spółka Węglowa musi być konkurencyjna, dlatego czerpie wiedzę
i doświadczenie od najlepszych. Spółkę odwiedza delegacja z australijskiej agencji rządowej CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Instytut istnieje od ponad stu lat i jest renomowaną organizacją badawczo-naukową. Korzystając z najnowszych technologii tworzy innowacyjne produkty i narzędzia, aby sprostać wyzwaniom związanym z branżą wydobywczą. CSIRO stworzył między innymi szczegółowe systemy modelowania złoża pod kątem wydajności. – Australijczycy są dla nas niezwykle ważnym partnerem. Cieszę się, że współpracujemy z tak prestiżową i liczącą się na świecie instytucją – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju. I dodaje: – Mają ogromne doświadczenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań, są właścicielami patentów, ale przede wszystkim ekspertami od najnowocześniejszych rozwiązań i technologii.

Goście z Australii podczas pierwszego dnia pobytu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej poznali szczegółowy model biznesowy Spółki, strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne. Kolejny dzień spędzili w zakładzie przeróbczym kopalni Pniówek w Pawłowicach. Współpraca pomiędzy JSW, a australijskimi partnerami dotyczy między innymi obszarów przeróbki mechanicznej węgla, analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla oraz tematów związanych z prognozowaniem jakości. Ponadto JSW i CSIRO będą blisko współpracować w zakresie automatyzacji eksploatacji ścian wydobywczych.

Polsko-australijska współpraca pozwoli Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić jakość produktów. Dzięki temu kopalnie JSW mają szansę na podniesienie efektywności i dalszy rozwój.

Na zdjęciu od lewej: Chad Nargrave, Michael O’Brien, Adam Oleś (JSW), Adam Rejman (Ambasada Australijska), Aleksandra Burczyk (CLP-B)

źródło:jsw

Komentarze są wyłączone.