pujcka 2000 ihned a hotove praha rychla pujčka 10000kc pujcka online ihned bez registru Vodňany půjčky do dvaceti tisic půjčky na směnku bez poplatku předem ihned online nebankovní rychlé pujcky ihned Otrokovice

JSW kontynuuje współpracę ze szkołami

Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę ze szkołami kształcącymi przyszłych górników.

Wczoraj (11 lipca) w Czerwionce- Leszczynach JSW podpisała porozumienie z Powiatem Rybnickim, które przedłużyło dotychczasową współpracę z miejscowym Zespołem Szkół o kolejny rok szkolny.

Dzisiaj (12 lipca) w Jastrzębiu – Zdroju podpisano podobne porozumienie pomiędzy JSW a miastem Jastrzębie-Zdrój. Podpisanie porozumienia umożliwi kontynuowanie współpracy i będzie obejmowało uczniów trzech szkół rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020.

Zdaniem samorządowców, porozumienia podpisane z JSW, które gwarantują uczniom prace po zakończeniu szkoły oraz miesięczne stypendia znacznie poprawiły wyniki naborów do klas o profilach górniczych. – W tym roku mamy obsadzone wszystkie kierunki. Dotyczy to szkoły branżowej i technikum – mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Znacznie lepiej jest też w Jastrzębiu – Zdroju, jeśli chodzi o ilość chętnych do klas o profilu górniczym.

  • Na współpracy JSW ze szkołami z naszego regionu korzystają wszystkie strony. My, jako Firma górnicza potrzebujemy fachowców. Z drugiej strony, dzięki pracy w JSW młodzi, zdolni ludzie zostają tutaj na miejscu. Z czego bardzo się cieszymy – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Jastrzębska Spółka Węglowa współpracuje z ośmioma szkołami w naszym regionie.

źródło: JSW fot: Dawid Lach

Komentarze są wyłączone.