JSW na Szczycie Klimatycznym

Jastrzębska Spółka Węglowa – jako pierwsza – podpisała z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych umowę dotycząca promocji na Stoisku COP24 podczas globalnego Szczytu Klimatycznego. Tym samym JSW stała się partnerem Pawilonu Narodowego w czasie COP24 w Katowicach.

Zgodnie z umową, Jastrzębska Spółka Węglowa będzie mogła zaprezentować swoją działalność podczas tzw. Dnia Partnera podczas szczytu. Do dyspozycji będzie stoisko o powierzchni 349 m kw. w tzw. budynku tymczasowym, który znajduje się między katowickim Spodkiem a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To właśnie tam Jastrzębska Spółka Węglowa – największy producent węgla koksującego w Unii Europejskiej – będzie organizować m.in. panele dyskusyjne i spotkania z udziałem ekspertów, podczas których spółka będzie chciała się zaprezentować jako proekologiczny lider w sektorze  wydobywczym.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest przedsiębiorstwem, które prowadzi działalność wydobywczą zgodnie z hasłem „Szanujemy zasoby naturalne”, zrywa też ze stereotypowym obrazem zacofanego górnictwa dzięki wdrażanym innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym. JSW chce być firmą, która przoduje w rozwoju niskoemisyjnego przemysłu i technologii przyszłości. Dotyczy to m.in. rozwijania technik pozyskiwania wodoru z gazu koksowniczego, który powstaje w zakładach spółki i może być wykorzystywany do napędzania samochodów. Rezultatem jego spalania w silnikach jest wyłącznie para wodna. Właśnie dlatego JSW chce podczas szczytu zaprezentować autobus wodorowy, którym będą przemieszczać się goście COP24.

Globalny szczyt klimatyczny rozpocznie się w Katowicach już 3 grudnia. Rozmowy z udziałem ponad 20 tys. delegatów ze wszystkich krajów świata potrwają do 14 grudnia.

źródło:jsw

Komentarze są wyłączone.