pujcky online bez registru Polička online pujcka ihned na úcet Týnec nad Sázavou smenky pujcky melnik online pujcka Kopřivnice online pujcka Smiřice půjčka s registrem

JSW wspiera ochronę przyrody

Jastrzębska Spółka Węglowa nabyła Jednostki Dwutlenku Węgla w pierwszej aukcji zorganizowanej przez Lasy Państwowe. W uzgodnieniu z Nadleśnictwem Kobiór, wsparcie finansowe zostało przeznaczone na modernizację ścieżki edukacyjnej w Rezerwacie Żubrowisko w Jankowicach Pszczyńskich.

Leśne Gospodarstwa Węglowe (LGW) to pionierskie przedsięwzięcie Lasów Państwowych, którego celem jest zwiększenia ilości dwutlenku węgla pochłanianego przez ekosystemy leśne, a zarazem zmniejszenie emisji tego gazu z obszarów podmokłych. Lasy to naturalny pochłaniacz CO2, odpowiedzialnego w istotnej części za efekt cieplarniany.

Leśne Gospodarstwa Węglowe mogą stać się narzędziem w realizacji polityki klimatycznej, nieograniczającej możliwości rozwoju gospodarczego. W aukcji wzięło udział wiele spółek i instytucji, między innymi: KGHM Polska Miedź, Budimex, Energa, PKN ORLEN, PGNiG oraz Grupa LOTOS. Przychody z licytacji zostaną przez Lasy Państwowe w całości przeznaczone na cele wskazane przez poszczególnych nabywców, związane z realizacją inicjatyw w zakresie ochrony przyrody.

Jastrzębska Spółka Węglowa zakupiła dziesięć tysięcy jednostek za kwotę stu tysięcy złotych.

W ramach projektu, w którym Spółka chce uczestniczyć – w rezerwacie przyrody Żubrowisko -wykonane zostaną tablice edukacyjne, zarówno kierunkowe jak i ostrzegawcze, powstanie tunel edukacyjny, a altana parkingowa będzie zaadaptowana na szkołę leśną. Wartość całego projektu to ponad pół miliona złotych. – Cieszy nas, że Jastrzębska Spółka Węglowa może uczestniczyć w tym pionierskim projekcie, a udzielone finansowe wsparcie przyczyni się do poprawy jakości środowiska naturalnego, w którym żyjemy oraz umożliwi wsparcie lokalnych inicjatyw w zakresie ochrony przyrody – powiedział Jerzy Majchrzak, dyrektor biura ochrony środowiska i szkód górniczych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, który odebrał certyfikat nabycia Jednostek Dwutlenku Węgla podczas otwarcia Targów POL-ECO System w Poznaniu.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest firmą odpowiedzialną społecznie i przyjazną środowisku. Chętnie wspiera wszelkie inicjatywy ekologiczne oraz podejmuje różne działania związane z poszanowaniem zasobów naturalnych. Dlatego aukcja Jednostek Dwutlenku Węgla, która ma na celu wspieranie lokalnych inicjatyw doskonale wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu JSW.

źródło: jsw

Komentarze są wyłączone.