IGA ŚWIĄTEK W PÓŁFINALE FRENCH OPEN!

IGA ŚWIĄTEK W PÓŁFINALE FRENCH OPEN!

Bajka trwa dalej. 19-letnia Iga Świątek awansowała we wtorek wieczorem do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka pokonała w dwóch setach Włoszkę Martinę Trevisan 6:3 i 6:1.

Żadna z polskich tenisistek z bliskiej i dawnej przeszłości nie dokonała tego, co młodziutka Iga Świątek w Paryżu – awans do półfinału singla jest bowiem największym sukcesem polskiego tenisa w historii turnieju rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa.

Świątek rozpoczęła wtorkowe spotkanie nieco nerwowo, ale po drugim gemie znalazła właściwy rytm gry i do końca dyktowała warunki na centralnym korcie w Paryżu. Największe plusy w grze młodziutkiej Polki: świetny serwis i zwycięskie piłki zagrane w najtrudniejszych momentach.

  • Potrzebowałam trochę czasu, żeby się zaaklimatyzować na korcie. Długo czekałyśmy z Martiną na koniec poprzedniego meczu chłopaków w ćwierćfinale i chyba zabrakło nieco koncentracji na wstępie – stwierdziła Świątek. – Czuję się jak w niebie, bo oprócz singla gram jeszcze w deblu i tam też nie stoję na straconej pozycji – podkreśliła Polka.

W czwartek w walce o finał rywalką Igi Świątek będzie Argentynka rosyjskiego pochodzenia, Nadia Podoroska, która w eliminacjach ograła Polkę Magdalenę Fręch.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *