Interpelacja radnego Piotra Szeredy

Interpelacja radnego Piotra Szeredy

Jastrzębie – Zdrój, dnia 29 kwietnia 2021r.

Piotr Szereda Radny Rady Miasta Jastrzębie – Zdrój

Zgłoszenie interpelacji w dniu 29 kwietnia 2021 rok.

W sprawie: Organizacji Pucharu Polski MTB Pressing Team w centrum miasta w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego.

Zadaniem mieszkańców oś. Tuwima oraz ulic Małopolskiej, Cieszyńskiej i Kusocińskiego na zaproszenie Prezydenta Miasta nasi mieszkańcy na „własnej skórze” przetestują niszczenie części lasu w centrum miasta (przy OWN).

Z informacji medialnych wynika, że miasto samodzielnie (bez uzgodnienia z nadleśnictwem) wyraziło zgodę organizatorom na stworzenie trasy rowerowej o długości około 4 km.

Ponadto wyraziło zgodę na prowadzenie treningów jak i też przeprowadzenia zawodów o Pucharu Polski MTB Pressing Team . Istota jest że cała trasa została już wytyczona i stworzona ( czy pozostanie na kolejne lata?).

Już w tej chwili organizator MTB Pressing Team zaprasza wszystkich na rozjeżdżanie parku przy OWN w ramach treningów przez zawodami.

Według organizator trasa jest już „wyznaczona, wyczyszczona i jest gotowa do jazdy”.

Według mojej wiedzy ( stan prawny na dzień 29.04.2012 r.) Nadleśnictwo Rybnik nie wyraziło zgody na organizację zawodów MTB, a tym bardzie na tworzenie wyczynowej trasy rowerowej. Interwencję podjęli mieszkańcy mieszkający w pobliżu OWN oraz mieszkańcy korzystający z walorów tego miejsca, jakim jest cisza i spokój.

W tym niewielkim obszarze leśny nasi mieszkańcy pragną spędzać czas na łonie natury, obcować tam ze zwierzyną leśną oraz korzystać ciszy z naszej tężni w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego.

W imieniu mieszkańców składam pytania do Pani Prezydent oraz do Nadleśnictwa w Rybniku:

Kiedy pani prezydent wyraziła zgodę na organizację zwodów sportowych – Pucharu Polski MTB Pressing Team ?

Kiedy i jaką kwotę pieniędzy z budżetu miasta oraz z jakiego konta przyznała pani na te zawody?

Dlaczego miasto nie wskazało innych terenów np. hałdy na organizację tych zwodów?

Dlaczego właśnie w tych miejscach nie powstają tak tego typu ośrodki sportowe? ​

Miasto sprzyjam rowerzystom wydaje miliony złotych na żelazny szlak rowerowy z którego nie mogą korzystać amatorzy pieszych wędrówek, dlaczego? Dlaczego tworzymy enklawę rowerową kosztem spokoju mieszkańców?

Czy „rowerowa petarda” musi być w kontrze spokojnego wypoczynku w parku w centrum miasta?

oraz do Nadleśnictwa w Rybniku:

Kiedy Nadleśnictwo otrzymało informacje o tworzeniu 4 kilometrowej trasy rowerowej?

Kiedy Urząd Miasta lub organizator Pucharu Polski MTB Pressing Team uzgadniał z Nadleśnictwem możliwość organizacji zawodów sportowych o randze krajowej?

Kiedy Urząd Miasta lub organizator Pucharu Polski MTB Pressing Team wystąpił z wnioskiem o przekształcenie terenów leśnych w trasy rowerowe?

Kiedy i na jakich zasadach Nadleśnictwo Rybnik wyrazi ( czy też już wyraziło) zgodę na stworzenie terasy rowerowej dla sportu rowerowego wyczynowego?

Czy jest to zgoda na organizację tylko tych zwodów, czy ta trasa pozostanie już na kolejne lata?

Piotr Szereda Radny Miasta

foto: jastrzebie.pl

Miasto sprzyjam rowerzystom wydaje miliony złotych na żelazny szlak rowerowy z którego nie mogą korzystać amatorzy pieszych wędrówek, dlaczego? Dlaczego tworzymy enklawę rowerową kosztem spokoju mieszkańców? Czy „rowerowa petarda” musi być w kontrze spokojnego wypoczynku w parku w centrum miasta? oraz do Nadleśnictwa w Rybniku: Kiedy Nadleśnictwo otrzymało informacje o tworzeniu 4 kilometrowej trasy rowerowej? Kiedy Urząd Miasta lub organizator Pucharu Polski MTB Pressing Team uzgadniał z Nadleśnictwem możliwość organizacji zawodów sportowych o randze krajowej? Kiedy Urząd Miasta lub organizator Pucharu Polski MTB Pressing Team wystąpił z wnioskiem o przekształcenie terenów leśnych w trasy rowerowe? Kiedy i na jakich zasadach Nadleśnictwo Rybnik wyrazi ( czy też już wyraziło) zgodę na stworzenie terasy rowerowej dla sportu rowerowego wyczynowego? Czy jest to zgoda na organizację tylko tych zwodów, czy ta trasa pozostanie już na kolejne lata? Piotr Szereda Radny Miasta

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *