Itas Trentino rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Itas Trentino rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W czwartek odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. W jego wyniku nasza drużyna trafiła na włoski klub Itas Trentino.

Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale z wygranym z pary Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova. Ekipa z Trydentu to niezwykle utytułowany klub – wielokrotny medalista mistrzostw Włoch, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. W swoich szeregach ma reprezentantów Serbii (Uros Kovacević, Srecko Lisinac), Stanów Zjednoczonych (Aaron Russell), Francji (Jenia Grebennikov), Słowenii (Klemen Cebulj) czy Włoch (Simone Gianelli, Luca Vettori). Minione rozgrywki we włoskiej Serie A zakończył w półfinale (w Italii nie rozgrywa się meczów o brąz). W tegorocznej edycji LM zajął 2. miejsce w grupie A, wygrywając cztery spotkania i dwa razy ulegając Cucine Lube Civitanova. Nasza drużyna po wygraniu grupy C była rozstawiona w losowaniu.

Wszystkie pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:

Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova

Itas Trentino – Jastrzębski Węgiel

Fakieł Nowy Urengoj – Sir Safety Perugia

Kuzbass Kemerowo – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Dokładne terminy spotkań nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo tylko, że swój pierwszy mecz Jastrzębski Węgiel rozegra w dniach 4.03 lub 5.03 na wyjeździe, natomiast rewanż odbędzie się tydzień później w Jastrzębiu-Zdroju, prawdopodobnie 12.03 o godzinie 18:00.

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *