IV Spartakiada Integracyjna

W czwartek, 6 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 odbyła się IV Spartakiada Integracyjna pt. „Mogę. Potrafię. Zwyciężam.”, której głównym celem była popularyzacja sportu oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Uczestniczyli w niej m.in. piłkarze GKS-u Jastrzębie – Grzegorz Drazik i Oskar Mazurkiewicz oraz trener Akademii Piłkarskiej GKS Jastrzębie, Łukasz Wrobel. Stu uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi miało szanse zmierzyć się w kilku sportowych konkurencjach, takich jak np. bieg z przeszkodami, który cieszył się największym powodzeniem, rzut piłką lekarską, wyścigi na 100 metrów czy rzut piłką tenisową.

Młodzi uczestnicy mieli okazje również strzelać do bramki, na której stanęli Grzesiek i Oskar, czy pograć w siatkówkę z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Nasi piłkarze nie zapomnieli o upominkach dla najmłodszych, takich jak kolorowanki, balony w klubowych barwach czy magazyn „Górnicza Wiara”, na którym składali swoje autografy. Mieli okazje również pozować do zdjęć z uczestnikami czy organizatorami imprezy, przez co przyczynili się do wielu uśmiechów na twarzy. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w najbliższym wydaniu magazynu „Górnicza Wiara”.

Źródło: GKS Jastrzębie