Jastrzębski Węgiel pokonał BKS VISŁĘ Bydgoszcz 3:2.

W rozegranym awansem meczu 14. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał BKS VISŁĘ Bydgoszcz 3:2.

Wtorkowe spotkanie nasz zespół rozpoczął z kilkoma zmianami w składzie w porównaniu z ostatnim meczem ze Ślepskiem Malow Suwałki. Od pierwszych minut szansę gry otrzymali m.in. Jakub Bucki oraz Piotr Hain. W wyjściowym zestawieniu ponownie znalazło się miejsce dla libero Pawła Ruska. Pomarańczowi dobrze weszli w mecz (6:3, 10:6), ale w połowie partii goście nieco podgonili wynik (20:19). Nasza drużyna szybko opanowała sytuację i po akcji Buckiego zakończyła premierową partię w stosunku 25:21.

Drugi set układał się bardzo podobnie do pierwszej odsłony. Nasz zespół od razu zbudował sobie kilkupunktową przewagę. Na dystansie seta bydgoszczanie potrafili zbliżyć się punktowo do naszej drużyny (14:14), ale na więcej Pomarańczowi im nie pozwalali.  W tej części meczu z dobrej strony pokazali się Lukas Kampa (blok) oraz Graham Vigrass (serwis). Wydawało się, że nasza ekipa ma drugiego seta pod kontrolą, tymczasem w końcówce partii nasi rywale obronili trzy setbole (od stanu 24:21 do 24:24). Później to BKS VISŁA miała w górze piłkę setową i ją wykorzystała (25:27). Tym samym bydgoszczanie wyrównali wynik meczu (1:1).

Trzeciego seta nasza drużyna rozpoczęła od prowadzenia 6:2, by za chwilę  tę przewagę roztrwonić (6:6). Po drugiej stronie siatki w polu zagrywki brylował Jakub Urbanowicz (dwa asy). Od tego momentu walka toczyła się cios za cios. Na placu gry pojawili się: Christian Fromm oraz Jakub Popiwczak.  Niemiecki przyjmujący dał dobrą zmianę, kończąc atak za atakiem. Pomimo tego, to nasi rywale wyszli na prowadzenie (17:15). Na szczęście nasza drużyna zebrała się sobie i odwróciła losy seta na swoją korzyść, ale przyszło jej to z wielkim trudem (25:23). Klasą dla siebie był Fromm.

Czwarta część spotkania znów zaczęła się od bezpiecznej przewagi JW (5:1), którą nasi przeciwnicy skasowali (12:12). Następnie to oni byli z przodu, jeśli chodzi o rezultat (13:15). Przy wyniku 16:17 na placu gry pojawił się Julien Lyneel. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze prezentował się Toncek Stern. W pewnym momencie goście prowadzili już 21:18, ale Pomarańczowi wyszli z opresji (po 21). Jak się okazało, tylko na chwilę. Ostatecznie to bydgoszczanie byli górą w partii (26:24) i doprowadzili do tie-breaka.

Decydującą część meczu lepiej rozpoczęli nasi siatkarze, a spora w tym zasługa świetnie serwującego Jurija Gladyra (4:1). Swój wysoki poziom gry nadal utrzymywał Fromm (7:3). Wyraźnie rozpędzeni jastrzębianie wygrali tę cześć starcia i cały pojedynek 3:2.

MVP: Christian Fromm.

Jastrzębski Węgiel – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Hain, Vigrass, Depowski, Fornal, Rusek (libero) oraz Konarski, Vinhedo, Fromm, Popiwczak (libero), Gladyr, Lyneel

BKS VISŁA Bydgoszcz: Stern, Lipiński, Gałązka, Kalembka, Urbanowicz, Peszko, K. Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Woch, Quiroga

źródło:jastrzebskiwegiel.pl