JSW dzieciom

Czterdziestoosobowa grupa dzieci z domów dziecka w Pszczynie oraz Cieszynie spędziła radosne chwile na Mazurach.

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach programu JSW Dzieciom w połowie czerwca zaprosiła dzieci na czterodniową, wypełnioną atrakcjami wycieczkę do Mikołajek. Podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dzieci odwiedziły miasteczko westernowe i wioskę indiańską w Mrągowie. Tam poznali historię Dzikiego Zachodu, byli świadkami pojedynku rewolwerowców i wzięły udział w lekcji tańca z tamtej epoki. Dla dzieci znacznie ciekawsza okazała się wizyta w wiosce indiańskiej, gdzie każdy mógł m.in. spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Oprócz atrakcji rodem z Dzikiego Zachodu dzieciaki miały okazję odbyć rejs statkiem po największym polskim jeziorze – Śniardwy. Dla większości dzieci, nowym doświadczeniem był spływ kajakowy rzeką Krutynią. Pomiędzy wyjazdami na wycieczki dzieci chętnie odwiedzały plażę miejską w Mikołajkach, gdzie pod okiem opiekunów i ratowników WOPR pływały w jeziorze Mikołajskim. Oczywiście było ognisko i dyskoteka, a dla chętnych warsztaty dziennikarskie. – To był doskonały początek wakacji. Nie spodziewaliśmy się tylu atrakcji. Dzieci są cały czas uśmiechnięte, a to oznacza, że im się podoba. W ich imieniu serdecznie dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej za zaproszenie nas na tę wycieczkę – mówiIwona Spona, dyrektor Domu Dziecka w Pszczynie. Kilka dni po powrocie z Mikołajek dzieci z Pszczyny „wpadły” do spółki podziękować za udany wyjazd. Spotkały się m.in. Arturem Dyczko, zastępcą prezesa zarządu do spraw strategii i rozwoju.

Już w sierpniu na podobną wycieczkę JSW zabierze dzieci z jastrzębskiego Domu Dziecka.

Warto przy tym wspomnieć, że domy dziecka na wakacyjny wypoczynek dla podopiecznych mają bardzo okrojone środki i gdyby nie działalność JSW i ludzi dobrego serca, którzy pomagają tego typu placówkom, dzieci nie miałyby szans na tego typu wyjazdy.

Jastrzębska Spółka Węglowa od wielu miesięcy wspiera domy dziecka i szkoły podstawowe z naszego regionu. Do tej pory nasza Firma zorganizowała kilkadziesiąt wyjazdów rekreacyjnych, jak również edukacyjnych w ramach projektu Kopalni Wiedzy JSW.

W maju na parkingu przy siedzibie Spółki odbył się Wieki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW, który okazał się wielkim sukcesem. Piknik odwiedziło ponad cztery tysięce osób.

W tegorocznym Dniu Dziecka JSW już po raz trzeci wzięła udział w pikniku dla najmłodszym organizowanym w ogrodach kancelarii prezesa rady ministrów. Pracownicy JSW z zespołu CSR zorganizowali warsztaty naukowe, a także pokazy iluzji, baniek mydlanych i wiele innych atrakcji.

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach projektów JSW Dzieciom oraz Kopalnia Wiedzy JSW w dalszym ciągu będzie rozwijać swoje działania w kierunku związanym z edukacją dzieci i młodzieży oraz z pomocą najbardziej potrzebującym dzieciom w myśl zasady – najważniejszy jest uśmiech dziecka.

źródło: informacja i foto Jastrzębska Spółka Węglowa