KAPITAN JUŻ PO OPERACJI

KAPITAN JUŻ PO OPERACJI

W dniu dzisiejszym kapitan JKH GKS Jastrzębie Maciej Urbanowicz przeszedł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju operację dłoni. Dobrą wiadomością jest, iż ten niełatwy zabieg udał się, a kciuk napastnika naszego klubu został wzmocniony specjalistyczną śrubą. Według wstępnych diagnoz Urbanowicz będzie mógł powrócić do gry za około dwa miesiące.

Przypomnijmy, że w drugiej tercji piątkowego pojedynku z Energą Toruń po starciu za jedną z bramek Maciej Urbanowicz upadł na lód, który niebawem opuścił z grymasem bólu na twarzy. Mimo prób powrotu do gry kapitan nie był w stanie dokończyć zawodów. W rezultacie badań okazało się, iż w dłoni Urbanowicza nastąpiło złamanie wieloodłamowe środstawowe i kości śródręcza lewego z przemieszczeniem. Konieczna stała się interwencja chirurgiczna.

Pozytywną informacją jest to, iż wprawdzie Maciej Urbanowicz będzie w stanie wrócić do walki o ligowe punkty dopiero za dwa miesiące (a zatem na finiszu fazy zasadniczej), jednak znacznie krócej potrwa jego rozbrat z lodem i treningami. Zajęcia, które nie będą wymagały użycia operowanej ręki, nasz kapitan będzie mógł podjąć już w kolejnym tygodniu.

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *