KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

Jastrzębscy policjanci, z wydziału ruchu drogowego tym razem zatrzymali kierowcę hyundaia. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz mandatu karnego i 10 punktów karnych 37-latkowi stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy w sobotę w trakcie posterunku na ulicy Libowiec zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka. Powodem zatrzymania kierowcy osobówki do kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym. W efekcie mieszkaniec Żor został ukarany mandatem karnym, 10 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy.

Przypominamy:
Standardowa prędkość w obszarze zabudowanym wynosząca 50 km/h jest podniesiona do 60 km/h w godzinach 23:00–5:00, chyba że znaki pokazują inaczej. Można spotkać się z podniesieniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, jeżeli pozwalają na to warunki. W takiej sytuacji odcinek drogi musi być oznaczony znakiem B-33, ale trzeba pamiętać, że jeśli znak nie znajduje się pod tablicą D-42, to prędkość ze znaku obowiązuje wyłącznie do najbliższego skrzyżowania lub do odwołania.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *