Kompostowanie się opłaca!

Kompostowanie się opłaca!

Ulgi mogą uzyskać właściciele domków jednorodzinnych.

Częściowe zwolnienie z opłat od 1 stycznia mogą uzyskać osoby, które kompostują bioodpady. Dotyczy to mieszkańców domów jednorodzinnych. Warunkiem jest posiadanie przydomowego kompostownika.

Wystarczy złożyć poprawną, nową deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami – trzeba oświadczyć w niej kompostowanie bioodpadów. Zniżka wynosi 1,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Deklarację należy złożyć w terminie do 10 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym właściciel nieruchomości rozpoczął kompostowanie. Gdy właściciel nieruchomości złoży nową deklarację do 10 lutego 2021 r., zwolnienie będzie przysługiwało od 1 stycznia 2021 r.

Deklaracja jest dostępna na stronie www.jastrzebie.pl w zakładce Dla mieszkańca – Ekologia – Deklaracja oraz w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, tel. 32-47-85-397.

W przypadku nowej deklaracji, w brązowych pojemnikach lub workach będzie można oddawać tylko te bioodpady, których nie można kompostować: skórki cytrusów, spleśniałe resztki owoców i warzyw, chore rośliny.

Więcej o kompostowaniu dowiecie się tutaj.

Pamiętajcie, że informacja o posiadaniu kompostownika będzie weryfikowana!

źródło treści oraz fotografii: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *