KONTROLE AUTOKARÓW PRZED WYJAZDEM WAKACYJNYM

KONTROLE AUTOKARÓW PRZED WYJAZDEM WAKACYJNYM

Jastrzębska policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, policjanci na prośbę organizatora wyjazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli autokarów na ulicy Porozumień Jastrzębskich w Jastrzębiu-Zdroju. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo w okresie wakacji, są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto powiadomić policjantów o planowanym wyjeździe. W Jastrzębiu-Zdroju kontrole autokarów przeprowadzane są na ulicy Porozumień Jastrzębskich.

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Adres e-mail: rd@jastrzebie.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: 47 8554 290

Przypominamy rodzicom i opiekunom, że jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą podejrzenia, że jest niesprawny albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających – należy wówczas na miejsce wezwać Policję.

Wykaz punktów kontroli na terenie całego kraju znajdziecie Państwo na stronie Komendy Główniej Policji.

Ponadto, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę bezpiecznyautobus.gov.pl, która pozwala każdemu sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  •     ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  •     ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
  •     jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
  •     nie figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *