Kręć kilometry dla Jastrzębia!

Wielkimi krokami zbliża się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Początek zmagań już 1 września!

Nasze miasto jest jednym z osiemnastu, które przystępują do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji, którą organizuje miasto Bydgoszcz, oprócz Jastrzębia-Zdroju zgłosiły się: Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Rywalizacja zostanie przeprowadzona we wrześniu 2019 roku. Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast będzie darmowa aplikacja Rowerowa Stolica Polski.

Jeśli jeździsz rekreacyjnie na rowerze i jesteś posiadaczem telefonu komórkowego, będziesz mógł wziąć udział w rywalizacji. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta.

Będzie można także uczestniczyć w rywalizacji grupy utworzonej w ramach miasta, np. pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. Wtedy rywalizacja będzie rozgrywała się bezpośrednio w danym mieście tworząc niezapomniane sportowe emocje!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Co z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście. Udział w zabawie będzie dla uczestników całkowicie bezpłatny! Nakręćmy się na rower!

źródło: info nadesłane