Dożynki Ruptawa-Cisówka

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Wielkie wydarzenie dla rolników, którzy w pocie czoła uprawiają jastrzębskie pola zostało zakończone. Dożynki- jako huczne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Ostatnia impreza odbyła się 10 września w Sołectwie Ruptawa- Cisówka.

W przygotowanym programie czekało na przybyłych wiele atrakcji- występ Chóru BELCANTO, czy SASHY POPAZ, a także wiele konkursów dla dzieci i dorosłych, ścianka wspinaczkowa, eurobungee, czy kula wodna.

 

Tradycja, która z roku na rok jest kontynuowana, dzięki czemu ciągle zyskuje coraz więcej zwolenników.

„Rolników w Sołectwie Ruptawa- Cisówka jest coraz mniej, natomiast dożynki, oprócz tradycji polegającej na zakończeniu plonów, mają również na celu integrację lokalną, która sprawdza się w najwyższym stopniu. Impreza ta jest kontynuowana co rok, a podczas każdego święta spełniamy oczekiwania naszej społeczności. Oprócz kołocza przygotowywanego przez Koło Gospodyń Wiejskich, na przybyłych czekało wiele rozmaitych atrakcji, także każdy z pewnością mógł znaleźć tu coś dla siebie. Ta impreza stała się piękną tradycją, dlatego oprócz mieszkańców, swoją obecnością zaszczyciły nas Władze miasta, Radni, a także Księża, co świadczy o tym, że impreza jest dobrze postrzegane na tle miejskim.” – Mówił Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Damian Gałuszka.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia Sołtys Sołectwa Ruptawa, Doroty Ledwoń, oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Damiana Gałuszki, którzy po życzeniach skierowanych do mieszkańców oraz władz miasta, przekazali na ręce Prezydent Anny Hetman tradycyjny kołocz na znak zakończenia żniw i obfitych plonów.

„Dożynki są świętem, które powinno być ciągle kontynuowane, ponieważ jest to jedyny dzień w Sołectwie, gdy rolnicy mogą odpocząć po całorocznych zbiorach związanych z ciężką i trudną pracą. Oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji, w naszym Sołectwie zostanie otworzona Izba Regionalna, która miejmy nadzieje, swoimi eksponatami zaskoczy wszystkich zwiedzających. Naszym mieszkańcom chciałabym życzyć przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, miłości do bliźniego i przede wszystkim udanych plonów na nadchodzący rok.”- Mówiła Sołtys Dorota Ledwoń.

foto:

Brak komentarzy.

Leave a comment