Koncert kameralny

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się 11 lutego o godz. 17.00 w Domu Zdrojowy.

VIA TRIO w składzie:
Gabriela Kubarska – I skrzypce
Marta Korbel – II skrzypce
Fryderyk Stefankiewicz – wiolonczela

Gabriela Kubarska- absolwentka OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej. Tegoroczna dyplomantka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Romana Lasockiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Marka Mosia.
Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach skrzypcowych i kameralnych u wybitnych artystów m. in. Paolo Zordanazzo, Jakuba Jakowicza, Bartosza Bryły, Naomi Oliphant, Apollon Musagète Quartet.
Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solistka i kameralistka. Wystąpiła w wielu koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, Katowicach, Filharmonię Gdańską, Śląską, Podlaską, Dolnośląską, Ministerstwo Kultury i Sztuki, Fundację ‘Muzyczna Klasa BGŻ’, której jest stypendystką. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i za granicą, m. in. II miejsce w Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym – Poznań, I miejsce
w VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do Mistrzostwa”- Ełk, III miejsce w XVI Festiwalu Młodych Instrumentalistów – Kraków, II miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie ‘Talenty dla Europy’ im. Bohdana Warchala – Dolny Kubin, Słowacja, III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w kategorii skrzypce oraz I miejsce w kategorii zespół kameralny – Warszawa, II miejsce na Europejskim Konkursie Muzycznym Citta di Filadelfia we Włoszech w kategorii instrumenty smyczkowe oraz III miejsce w kategorii zespół kameralny. Występowała jako solistka z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego oraz z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą prof. Tomasza Bugaja. Bierze udział w licznych koncertach edukacyjnych organizowanych przez Filharmonię Śląską im. H. M. Góreckiego.

Marta Korbel – urodzona 14.12.1993 w Tarnowskich Górach. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tarnowskich Górach pod kierunkiem Barbary Plazy. Naukę kontynuowała
w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Bytomiu w klasie skrzypiec Moniki Krzysztofik. Jako studentka Akademii Muzycznej umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Adama Musialskiego.
Brała udział w warsztatach prowadzonych przez Konstantego Andrzeja Kulkę, Rafała Zambrzyckiego – Payne,
Zsolta-Tihamér Visontay i Szymona Krzeszowca. Była uczestnikiem projektu I, Culture Orchestra Warszawa 2016. Koncertowała w Polsce i w Niemczech.

Fryderyk Stefankiewicz – absolwent PSM I i II stopnia im. St. Moniuszki w Zabrzu w klasie wiolonczeli mgr Bogny Szwajger. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr. hab. Piotra Janosika, prof. AM.
Swoje umiejętności doskonalił pod okiem m. in. Pawła Głombika i Tomasza Strahla w trakcie Kursów Mistrzowskich
w Busku-Zdroju oraz Zimowej Akademii Muzyki Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
w Lusławicach. Aktywnie koncertuje jako kameralista i muzyk orkiestrowy w Polsce oraz za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Włochy). Wraz z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną koncertował pod batutą takich dyrygentów jak Mirosław Jacek Błaszczyk, Jan Wincenty Hawel, Michał Klauza czy Tadeusz Wojciechowski. Od 2016 r. współtworzy Kwartet Psinco, z którym w 2017 r. zdobył I nagrodę na 9. Międzynarodowym Konkursie
„Giovani Musicisti – Citta di Treviso” we Włoszech.

Bilety w cenie 15,00 złotych do nabycia w kasie kina Centrum, online na stronie www.mok.jastrzebie.pl oraz przed koncertem w Domu Zdrojowym.
W cenie biletu kawa, herbata, ciastko gratis.

Dom Zdrojowy, ul. Witczaka 5, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, tel.: 324763151,
e-mail: domzdrojowy2@mok.jastrzebie.pl

Brak komentarzy.

Leave a comment