Premiera w Sobieskim!

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

26 listopada w Zespole Szkół nr 6 odbył się wyjątkowy koncert promujący debiutancką płytę „Zenith” Izabeli Ostrzołek.

„Tego dnia nasza szkolna aula zmieniła się w piękną i magiczną scenę, na której Iza wraz z grupą przyjaciół zaprezentowała wyjątkowe utwory ze swojej debiutanckiej płyty ZENITH. To ogromny powód do dumy nie tylko dla Izy, ale również dla Sobieskiego. Cieszymy się ogromnie, że nasi absolwenci radzą sobie tak dobrze w dorosłym już życiu. Naszą wokalistkę wspierała Ola Dyrna, z którą stworzyły niezapomniany muzyczny klimat. Przygotowaniem nagłośnienia, oświetlenia auli oraz efektami specjalnymi zajął się również nasz absolwent, Łukasz Marszałkowski wraz z pomocą uczniów. Inicjatywa występu pojawiła się już pół roku temu, kiedy Iza odwiedziła nas, by opowiedzieć o swoich sukcesach. To wielka duma móc pomagać w takich przedsięwzięciach.

Iza to pełna optymizmu, niezwykle utalentowana osoba. Życzę jej wielu sukcesów na rynku muzycznym w kraju i na świecie. Mocno trzymam za nią kciuki! Jestem przekonany, że to nie koniec projektów realizowanych wraz z naszymi absolwentami, bowiem mamy całą głowę pomysłów do zrealizowania – Mówił Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu- Zdroju, Jerzy Maduzia.

Swoim głosem ujęła publikę, a dzięki ogromnemu zaangażowaniu przez cały występ, przeniosła zgromadzonych w magiczną podróż po swoim własnym świecie muzyki.

 

Skąd pojawił się pomysł na tworzenie czegoś tak nowego, co potrafi nie jedną osobę porwać w całkiem nowy świat?

 Izabela Ostrzołek: Ciężko powiedzieć.. Jest to po prostu coś, co poczułam wewnątrz siebie. Patrząc wgłąb to właśnie siedziało w nas wszystkich. Jest to po prostu niesamowite móc tworzyć dzięki wspólnej pracy z Krzysiem Komarem, Michałem Woźniackim i Olką.

Piękne świadectwo jak znaleźć ludzi, którzy patrzą w tym samym kierunku..

Tak.. Ci ludzie sami przychodzą.. Trzeba ich przyciągnąć.. dzięki temu teraz działamy razem w piękny sposób.

Jak długo trwała praca nad debiutancką płytą?

9 miesięcy.. Krótki czas jak na tyle kawałków. Teksty pisałam sama. Czasem po prostu coś wpada w ucho i potem trzeba to odtworzyć. Coś usłyszysz w głowie, czujesz to.. i po prostu zaczynasz śpiewać. Czasem jest tak, że dostane jakiś bit, jeszcze nie przearanżowany utwór, po czym próbuje swoich sił.

Jaki jest Wasz cel?

Chcemy tworzyć dla ludzi i dla siebie. A co będzie dalej.. tego nie wiemy. Ważne jest tu i teraz. Nie kreujemy jasnych wizji. Pojawia się plan, jakaś chęć, myśl i po prostu to realizujemy. Przede wszystkim chcemy przyciągać ludzi, aby tak jak dziś- chcieli nas usłyszeć. To jest właśnie super.

Śpiewałaś dzisiaj ze swoją bardzo dobrą znajomą, z którą jak dobrze wiemy znasz się nie od dziś..

Tak! Ola jest dla mnie jak siostra. Od zawsze chciałyśmy coś razem tworzyć no i udało się. Jest to niesamowite, że mamy okazję zrobić coś wspólnie. Już w pierwszej liceum powiedziałam: „Ola.. to kiedyś przyjdzie!”- no i tak też się stało..

Przyszło to, na co tak długo czekaliście.. a debiut odbył się w szkole, w której przecież tak niedawno się uczyłaś.

Tak! To jest najlepsze i najbezpieczniejsze miejsce, w którym mogłam się znaleźć i zacząć swoją przygodę. Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi i chłopakom, którzy przygotowali nasz koncert i cały czas czuwali nad tym, by wszystko wyszło jak najlepiej.. Tym bardziej, że nie spodziewałam się aż tak wielu ludzi. Cudowne przeżycie. Czego więcej zapragnąć?

Na scenie jesteś jak w transie. Czarujesz swoim zaangażowaniem i głosem.

Odpływam.. To jest po prostu inny świat. Nie da się opisać tego, co mam wtedy w głowie. Ale najważniejsze jest tworzenie! Chcemy zrobić reedycję. Na razie mamy 10 utworów plus bonus track. Może uda nam się jeszcze dołożyć do tego pięć kawałków tak, żeby wszystko było kompletne i pełne.

 

 

 

 

Brak komentarzy.

Leave a comment