Latarnie będą świeciły jak przed epidemią

Latarnie będą świeciły jak przed epidemią

Do końca lipca jastrzębskie ulice znów będą oświetlone.

  • W obliczu coraz trudniejszej sytuacji finansowej samorządów prezydent miasta musi podejmować także niepopularne decyzje. Tak też było w przypadku postanowienia o czasowym wyłączeniu oświetlenia ulicznego. Z uwagi na liczne głosy mieszkańców podkreślających uciążliwość takiego rozwiązania, zdecydowaliśmy o przywróceniu oświetlenia – mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

I dodaje:

  • W chwili gdy podejmowana była decyzja, nie wiedzieliśmy, co przyniesie przyszłość, jak rozwinie się epidemia i jakie jej konsekwencje będziemy jako miasto ponosić. Dziś mamy już pewne informacje o sytuacji ekonomicznej. Jeszcze nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, ale wchodzimy w drugie półrocze z nadzieją , że w tym trudnym czasie damy radę przetrwać – podkreśla Anna Hetman.

Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa dochody miasta spadły o 40% w porównaniu do roku ubiegłego. Miasto szuka więc oszczędności, by móc zrealizować zaplanowane wcześniej inwestycje, które dają szansę na rozwój miasta.

Przywracanie oświetlenia rozpocznie się już dziś. Przeprogramowywanie 238 szaf oświetlenia ulicznego potrwa tydzień. A to oznacza, że przyszłym tygodniu znów wszystkie jastrzębskie ulice będą oświetlone.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *