Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz książkę.

We wrześniu rusza kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”. To ogólnopolska kampania skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, która ma je zachęcić do odwiedzania bibliotek.

Każde dziecko, które wraz z rodzicami przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Znajdzie sie tam książka „Pierwsze czytanki dla…”, która formą i treścią odpowiada potrzebom najmłodszych czytelników, oraz Kartę Małego Czytelnika.

  • Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego – czytamy na stronie organizatora akcji.

W Wyprawce znajdziemy też broszurę dla rodziców, która przypomni o istotnej roli czytania w rozwoju ich dziecka i o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Akcja rusza we wrześniu. Wyprawki będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *