Mamy finał Ligi Karpackiej!

Mamy finał Ligi Karpackiej!

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie z ekipy żaków starszych poszli śladem podopiecznych Roberta Kalabera i także awansowali do finałów międzynarodowej imprezy! W miniony weekend na Jastorze drużyna trenerów Mariusza Bernackiego i Jacka Chrabańskiego postawiła „kropkę nad i” w dziele kwalifikacji do walki o medale Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi (CJHL).

Jastrzębianie byli od piątku do niedzieli gospodarzami trzeciego turnieju w ramach pierwszej rundy rozgrywek. Przypomnijmy, że nasze żaki starsze w dwóch poprzednich turniejach w Nowym Targu i Nowojaworowsku odniosły komplet dziesięciu zwycięstw, stąd też również na własnej tafli JKH GKS był faworytem zmagań.

Nasi hokeiści nie zawiedli, już pierwszego dnia pewnie pokonując drugą i trzecią drużynę w swojej grupie, czyli ukraińskie Kryżynkę 2007 Kijów (13:1) i Sokół Kijów (6:1). W sobotę i niedzielę młodzi jastrzębianie dołożyli kolejne dziewięć punktów, wygrywając z Podhalem Nowy Targ (8:2), CJHL Development Team (4:2) i rumuńską Olimpią Ploeszti (10:0).

Na zakończenie zmagań nasz zespół zmierzył się z uczestniczącym w turnieju na Jastorze w charakterze „gościa” renomowanym zespołem HC AZ Hawirzów, przegrywając po zaciętym widowisku 2:4.

Dodajmy, że triumf z kompletem punktów w pierwszej rundzie Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi został uczczony szampanem i okazałym tortem w kształcie lodowiska.

Pod koniec marca żaki starsze JKH GKS Jastrzębie wystąpią w wielkim finale rozgrywek, który odbędzie się w Sanoku. Rywalami podopiecznych Mariusza Bernackiego i Marka Chrabańskiego będą Niedźwiadki Sanok, HK Mladeż Michalovce, Kryżynka 2006 Kijów, Sokół Kijów i CJHL Development Team.

Kadra JKH GKS Jastrzębie: Kacper Michalski, Mateusz Mrowiec, Michał Leszko, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Bartłomiej Stolarski, Paweł Walas, Sebastian Wojciechowski, Rafał Drabik, Patryk Hanzel, Nikodem Wróblewski, Igor Hareńczyk, Adam Leśniok, Michał Kapiński, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Filip Wojciechowski, Kacper Wolak, Wiktor Zając, Filip Petlakowski, Jakub Czyż, Filip Chrobociński, Natan Gołofit, Jeremi Majchrzak.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *